Добивате 420 Поени!

Maxi-Cosi Титан ПРО Номад Блу

20,990ден

Опис

Maxi Cosi Титан Про е седиште за автомобил наменето за деца од 9 месеци до 12 години или од 9 кг. до 36 кг.

• Изофикс инсталација + кука за поврзување со автомобилот
• GroSafe наслон за главата
• G-CELL технологија (Заштита при странични удари)
• AirProtect® технологија (Заштита на главата при удар)
• Со извонредни тест резултати
• Лесно висинско подесување на наслонот на главата следејќи го растот на детето
• Со пилотски ремени, кои го олеснуваат седнувањето и вадењето на детето од седиштето
• Со 3 (три) позиции на подесување на наслонот за лежење/седење
• Со вклучен држач за шише/чашка
• Може да се инсталира во автомобили кои имаат изофикс конектор, но и во автомобили кои немаат изфикс конектор
• Текстилот е изработен од бамбусови влакна и на тој начин се регулира температурата и спречување потење.
• Текстилот лесно се отстранува и пере

Карактеристики

  • Ротација - не
  • kg/cm - 9-36кг
  • Isofix / појас - изофикс
  • Изофикс База Опција - не
  • Точки на врзување на каишите - 5
  • Висинско подесување - 11 позиции
  • Позиции на седење - 3

Начини на испорака

Bebe Home Ви нуди бесплатна испорака на сите пратки со вредност над 1500.00 денари. За сите пратки под износот од 1500.00 денари се наплаќа
130.00 денари за износ до 1000.00 денари, и 180.00 денари за износ до 1499.00 денари.
Начините на плаќање за online порачките се:
– со кредитна картичка Visa или MasterCard
– плаќање при достава на врата со откуп
Испораките ги вршиме преку Карго Експрес Битола во рок од 1-3 работни дена од порачката, но во некои исклучителни ситуации и до 5 работни денови.
За сите дополнителни информации испратете ни email на [email protected] или побарајте не на 072 250011.

X