Добивате 124 Поени!

Pali Паппи Лајт Бирило

Опис

Pappy Light е ултра практично, комфорно и сигурно за користење, благодарение на цврстата алуминиумска конструкција, големото комфорно седло со три позиции на подесување на наслонот, достигнувајќи скроз лежечка, како и шест висински подесувања.
Pappy Light има 5 точки на безбедносните ремени, со три позиции на подесување на двата послужавника, кои можат и многу лесно да се отстранат за одржување. Исто така и држачот за нозете може висински да се подесува прилагодувајќи се на комфорот на вашето дете.
Pappy Light комплетно го следи растот на Вашето најмило и максимално се искористува, започнувајќи од 6 месечна возраст па до 15 кг. на детето.
Со италијански преубав дизајн, Вашето дете отсега комплетно ќе ужива во своите оброци.

Карактеристики:
• Ергономско седиште што може да се прилагодува на височина од 6 позиции

• Подесување на потпирачот за грб до 3 позиции

• Безбедносен ремен со 5 точки на врзување

• Дел за поддршка на нозете кој се отстранува

• Двоен отстранлив послужавник

• Прилагодување на потпирачот за нозете на 2 позиции во висина и 3 во длабочина

• 2 предни тркала што може да се повлечат, за полесно движење

• 2 задни стапала од мека пластика што не се лизга

• Откако ќе се затвори останува стабилно

• Склопување без завртки

• Стандард во согласност со EN 14988-1: 2006 година

Димензии:
Oтворенo 56х74х108 cm

Затворенo 55х39х125 cm

Тежина: 7 кg

Начини на испорака

Bebe Home Ви нуди бесплатна испорака на сите пратки со вредност над 1500.00 денари. За сите пратки под износот од 1500.00 денари се наплаќа
130.00 денари за износ до 1000.00 денари, и 180.00 денари за износ до 1499.00 денари.
Начините на плаќање за online порачките се:
– со кредитна картичка Visa или MasterCard
– плаќање при достава на врата со откуп
Испораките ги вршиме преку Карго Експрес Битола во рок од 1-3 работни дена од порачката, но во некои исклучителни ситуации и до 5 работни денови.
За сите дополнителни информации испратете ни email на [email protected] или побарајте не на 072 250011.

X