Добивате 19 Поени!

VIB 2во1 Непропустлив чаршав и штитник за душек 120/125х60/65

Опис

Одржување: Се пере машински на 90 степени

Состав: Надворешно 100% тенцел, Внатрешно 100% полиуретан

Димензии: одговара на душек со димензии 120х60см и 124х64см

Чаршафот и протектор за душек (2 во 1) изработен од ТЕНЦЕЛ е дел од нашата VIB колекција со назнака “ ECO FRIENDLY производ”
Овој чаршаф и протектор за душек е: производ од природата, водоотпорен, спречува потење, ја контролира телесната температура на детето т.е не дозволува нејзино покачување како резултат од душекот, ја контролира влажноста и ја заштитува нежната детска кожа но го заштитува и душекот, овозможува релаксирано спиење, наменет е за чувствителна кожа, растеглив, хиполалергенскии, антибактериски и екстра лесен за одржување (се пере машински на 90°C).
Наменет за душеци со големина: 120-125цм x 60-65 цм.
Истиот може да се изработи и во поголема димензија, како на пример за брачни кревети, кревети за поголеми деца итн.

ШТО Е ТЕНЦЕЛ?
Тенцел е напредно влакно, произведено од биолошки разградливи материјали. Изработен е од 100% природна дрвена целулоза, со што го прави погоден материјал за животната средина и природа. Тенцел е пријатен во допир со кожата. Ткаенината е многу воздушеста, а исто така одлично ја впива потта и влагата и рамномерно ја враќа во просторот. Тенцел е одлична ткаенина за сите оние кои имаат чувствителна кожа.
Тенцелот се карактеризира со: мекост, луксуз, прозрачност, отпорност на гужвање. Спречува развој на бактерии со тоа што на природен начин ја отстранува влагата. Ултра нежен, мек и пријатен благодарејќи на свиленкастата површина.

ПРИМЕНА НА ТЕНЦЕЛ
Овој чаршаф и протектор за душек (2 во 1, како и сите производи изработени од Тенцел пружаат најдобро искуство за спиење! Еколошкиот и биоразградлив материјал е идеален за луѓе кои имаат високо развиена еколошка свест.

КАРАКТЕРИСТИКИ:
– Изразена моќ на апсорпција со природно разладување
– Спречува развој на бактерии
– Без хемикалии
– Мек како свила, јак како полиестер, прозрачен како лен, топол како волна и впива влага како памук.
– Биоразградлив
– Еколошко производство

ПРЕДНОСТИ
– Свежа и сува околина
– Здрав и сигурен
– Природен
– Напреден материјал со многу предности
– Може да се рециклира
– Произведен без штетни влијанија на околината, со максимална заштеда на вода и енергија.

Начини на испорака

Bebe Home Ви нуди бесплатна испорака на сите пратки со вредност над 1500.00 денари. За сите пратки под износот од 1500.00 денари се наплаќа
130.00 денари за износ до 1000.00 денари, и 180.00 денари за износ до 1499.00 денари.
Начините на плаќање за online порачките се:
– со кредитна картичка Visa или MasterCard
– плаќање при достава на врата со откуп
Испораките ги вршиме преку Карго Експрес Битола во рок од 1-3 работни дена од порачката, но во некои исклучителни ситуации и до 5 работни денови.
За сите дополнителни информации испратете ни email на [email protected] или побарајте не на 072 250011.

X