10% попуст Добивате 18 Поени!

Reer Термос За Храна 300 мл

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

6 на залиха

Опис

Термос за храна, кој што ја држи храната топла до 6 часа. Цврстата внатрешна и надворешна обвивка се состои од 18/8 нерѓосувачки челик, кој е познат по своето високо ниво на чистота. Цврстиот материјал одговара на барањата за секојдневна употреба и е особено издржлив, не рѓосува и е отпорен на гребнатини. Не’рѓосувачкиот челик кој е безбеден за храна ја штити содржината од надворешни влијанија без да му даде на вашиот пијалок метален вкус, без БПА, ПВЦ и штетни пластификатори. Изработен е со вакуумска изолација што ќе спречи надворешно да се изводени термосот, и ќе спречи истекување на храната.
-идеален за подготовка на храна за бебиња
-ја одржува зовриената вода топла до 24 часа
-изработен од нерѓосувачки челик: хигиенско, не остава метален вкус на течноста и некршливо
-За 300 мл течност
-материјал: нерѓосувачки челик, пластика
-со практично дно против лизгање

Начини на испорака

Bebe Home Ви нуди бесплатна испорака на сите пратки над 300 денари.
Начините на плаќање за online порачките се:
– со кредитна картичка Visa или MasterCard
– плаќање при достава на врата со откуп
Испораките ги вршиме преку некоја од овластиените фирми за достава во Р.Македонија во рок од 1-3 работни дена од порачката, но во некои исклучителни ситуации и до 5 работни денови.
За сите дополнителни информации испратете ни email на [email protected] или побарајте не на 072 250011.

X