5% попуст Добивате 490 Поени!

Maxi-Cosi Количка Зелиа – Ессентиал Блек

25,790ден 24,493ден

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

Нема на залиха

Продуктот не е достапен во моментов.

Опис

Количката Zelia на Maxi Cosi е перфектен избор за секојдневно користење низ град.

Таа е најинтинуитивната количка која се користи од новороденче и најкомпактната обезбедувајќи најголем комфор за детето. Zelia е 2 во 1, што значи седиштето на количката со само еден потег се трансформира во корпа за новороденче.

Со само два клика се става соодветен транспортер на Maxi Cosi и со тоа количката Zelia се трансформира во 3 во 1 – целосно мобилно решение, соодветна за користење од новороденче до 3.5 годишна возраст на детето/15 кг.на детето.

Карактеристики:

Се трансформира во корпа за новороденче која може да ја користите до 12 месечна возраст на детето, ултра лесна може да се носи со само една рака, голема баскет торба за пазарување, комфорно седло со интегрирана дополнителна поддршка; Заштитна стреа од сончеви зраци со прозирен дел од каде може да го гледате детето; седиште кое целосно се поставува во лежечка позиција и истото има можност да се постави и кон родителите и во обратен правец кон околината; вклучена прекривка за дожд и ветер, 5 точки на безбедносните ремени, амортизирани тркала наменети за секаков терен, 2 начина на склопување со и без седиште, стои исправена самостојно кога е склопена, можност за заклучување на ротирачките тркала, предните и задни тркала лесно се вадат, лесно закочување на количката со само едно стопало, текстилот лесно се отстранува и лесно се одржува машински.

Димензии:

Отворена: 98, 5- 103 х 64,5 х 101,5 cm

Затворена: 65 х 36 х 75 cm

Тежина: 9,6 кг

Карактеристики

 • Составни делови - само количка
 • Димензија - 75х55х32цм
 • Тежина - 6.20кг
 • Реверзибилно седиште - да
 • Се користи од до кг - од 0 до 15
 • Гаранција - 365 + lifetime
 • Позиции на седиште - 3
 • Тркала - полна гума
 • Бампер - да
 • Кабаница за дожд - да
 • Мрежа за комарци - не
 • Мама торба - не
 • Зимска навлака - да
 • Држач за чаша/шише - клип за чадор

Начини на испорака

Bebe Home Ви нуди бесплатна испорака на сите пратки над 300 денари.
Начините на плаќање за online порачките се:
– со кредитна картичка Visa или MasterCard
– плаќање при достава на врата со откуп
Испораките ги вршиме преку некоја од овластиените фирми за достава во Р.Македонија во рок од 1-3 работни дена од порачката, но во некои исклучителни ситуации и до 5 работни денови.
За сите дополнителни информации испратете ни email на [email protected] или побарајте не на 072 250011.

X