Добивате 420 Поени!

Maxi-Cosi Titan Pro Nomad Blue

20,990ден

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

Нема на залиха

Продуктот не е достапен во моментов.

Опис

Maxi Cosi Титан Про е седиште за автомобил наменето за деца од 9 месеци до 12 години или од 9 кг. до 36 кг.

• Изофикс инсталација + кука за поврзување со автомобилот
• GroSafe наслон за главата
• G-CELL технологија (Заштита при странични удари)
• AirProtect® технологија (Заштита на главата при удар)
• Со извонредни тест резултати
• Лесно висинско подесување на наслонот на главата следејќи го растот на детето
• Со пилотски ремени, кои го олеснуваат седнувањето и вадењето на детето од седиштето
• Со 3 (три) позиции на подесување на наслонот за лежење/седење
• Со вклучен држач за шише/чашка
• Може да се инсталира во автомобили кои имаат изофикс конектор, но и во автомобили кои немаат изфикс конектор
• Текстилот е изработен од бамбусови влакна и на тој начин се регулира температурата и спречување потење.
• Текстилот лесно се отстранува и пере

Карактеристики

  • Ротација - не
  • kg/cm - 9-36кг
  • Isofix / појас - изофикс
  • Изофикс База Опција - не
  • Точки на врзување на каишите - 5
  • Висинско подесување - 11 позиции
  • Позиции на седење - 3

Начини на испорака

Bebe Home Ви нуди бесплатна испорака на сите пратки над 1500 денари.
Начините на плаќање за online порачките се:
– со кредитна картичка Visa или MasterCard
– плаќање при достава на врата со откуп
Испораките ги вршиме преку Карго Експрес Битола во рок од 1-3 работни дена од порачката, но во некои исклучителни ситуации и до 5 работни денови.
За сите дополнителни информации испратете ни email на [email protected] или побарајте не на 072 250011.

X