30% попуст Добивате 747 Поени!

Maxi Cosi Lila XP Essential Graphite + CabrioFix ГРАТИС

53,390ден 37,373ден

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

1 на залиха

Опис

Кој вели дека возењето на количка на нерамни терени е некомфорно? Тоа навистина не е случај со најновата Maxi-Cosi Premium Lila XP! Maxi-Cosi Premium Lila XP има тркала наменети за секаков терен, мека суспензија и иновативен модуларен систем на возење што овозможува лесно да се управува на секаков терен.

Maxi-Cosi Premium Lila XP може да се користи од раѓање па се до неверојатни 22кг тежина на детето, отприлика до 4 годишна возраст и е најкомфорната количка за возење на отворено, навистина! Maxi-Cosi Premium Lila XP има тркала наменети за секаков терен, мека предница и амортизација на задните тркала што ќе ви овозможи да ја управувате со леснотија на секаков терен. Плус, со уникатниот модуларен систем на возење ви овозможува инстантно да ги заклучите или отклучите предните ротирачки тркала без да се наведнувате или пак да застанете со возењето на количката.

Благодарение на реверзибилниот термо регулационен душек вашето малечко ќе се чувствува комфорно и топло во зима и освежувачки во лето. Држачот за нозете се подесува во неколку висини и има УВ50 заштитна стреа со вградена заштитна мрежа за комфорно спиење и за заштита од инсекти и со тоа му е овозможено на вашето бебе комфорно возење и спиење во Maxi-Cosi Premium Lila XP.

Оваа теренска количка не нуди комфор само за бебињата туку и за родителите. Ќе уживате во шопингот бидејќи со Maxi-Cosi Premium Lila XP ви е обезбедена XXL баскет торба за пазарување, доволно голема за се што ви е потребно се до 10 кг тежина. Maxi-Cosi Premium Lila XP исто така има практични џепови за складирање на лични работи, а исто така и кабаница за заштита од дожд и ветер.

Размислувате колку долго ќе ја користите Maxi-Cosi Premium Lila XP­? Количката има XXL седиште, со должина од повеќе од еден метар, а тоа значи дека ќе може да ја користите се додека вашето дете не наполни 4 години. Благодарение на позициите на седење/лежење, достигнувајќи ја скроз лежечката позиција, може да ја користите од новороденче до неверојатни 22 кг.

Исто така Maxi-Cosi Premium Lila XP може да се вози и склопи со само една рака, оставајќи ја другата рака секогаш слободна.

Димензии:

Затворена : 93 х 41,5 x 61 cm

Отворена: 111 x 107 cm

Затворена (рамка со тркала): 93 х 32 х 61 cm

Затворена (само рамка): 89,5 х 23,5 х 51,5 cm

Тежина:

Количка: 13, 80 кг

Рамка: 9,30 кг

Седиште: 4,50 кг

Карактеристики

 • Составни делови - количка+транспортер
 • Димензија - 93х61х41.5цм
 • Тежина - 13.80кг
 • Реверзибилно седиште - да
 • Се користи од до кг - од 0 до 22
 • Гаранција - 365 + lifetime
 • Позиции на седиште - 5+
 • Тркала - all-terrain wheels, soft suspension and innovative modulo-drive system
 • Бампер - да
 • Кабаница за дожд - да
 • Мрежа за комарци - да
 • Мама торба - не
 • Зимска навлака - не
 • Држач за чаша/шише - не

Начини на испорака

Bebe Home Ви нуди бесплатна испорака на сите пратки над 1500 денари.
Начините на плаќање за online порачките се:
– со кредитна картичка Visa или MasterCard
– плаќање при достава на врата со откуп
Испораките ги вршиме преку Карго Експрес Битола во рок од 1-3 работни дена од порачката, но во некои исклучителни ситуации и до 5 работни денови.
За сите дополнителни информации испратете ни email на [email protected] или побарајте не на 072 250011.

X