15% попуст Добивате 442 Поени!

Maxi-Cosi Marble iSize Essential Graphite

25,990ден 22,092ден

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

Нема на залиха

Продуктот не е достапен во моментов.

Опис

Нашиот ден е секако многу подобар и поефикасен после добро проспиена ноќ. Комфорен кревет многу допринесува за ова. Но, исто така и вашето бебе го заслужува ова, и тоа и повеќе. Новиот Maxi-Cosi Marble е најдобриот транспортер (седиште за автомобил) кој ќе му пружи максимален комфор на вашето бебе. Бидејќи бебињата најчесто во првите месеци живот, времето го поминуваат во спиење, секој родител посакува секогаш тоа да е изведено на најдобриот можен начин. Со Maxi-Cosi Marble вашето бебе ќе ужива во своето спиење во максимален комфор во 157° лежечката позиција која ја овозможува овој транспортер, внатре во вашиот автомобил или надвор при прошетките со вашата Maxi-Cosi количка.

За максимален комфор на вашето бебе вклучена е и ИЗОФИКС база која лесно се позиционира во вашиот автомобил. Со екстра обложено и меко лежиште за целосна поддршка на вашето најмило и екстра голема стреа со peek-a-boo прозорче.Со само еден потег Maxi-Cosi Marble од транспортер (седиште за во автомобил) го трансформирате во удобна и комфорна корпа за новороденче идеална за спиење на вашето бебе, која лесно се поставува на вашата Maxi-Cosi количка.

Карактеристики

  • Ротација - не
  • kg/cm - 0-13kg / од 40 до 85cm
  • Isofix / појас - isofix
  • Изофикс База Опција - вклучена база
  • Точки на врзување на каишите - 5
  • Висинско подесување - да
  • Позиции на седење - 157 степени лежечка позиција

Начини на испорака

Bebe Home Ви нуди бесплатна испорака на сите пратки над 300 денари.
Начините на плаќање за online порачките се:
– со кредитна картичка Visa или MasterCard
– плаќање при достава на врата со откуп
Испораките ги вршиме преку некоја од овластиените фирми за достава во Р.Македонија во рок од 1-3 работни дена од порачката, но во некои исклучителни ситуации и до 5 работни денови.
За сите дополнителни информации испратете ни email на [email protected] или побарајте не на 072 250011.

X