28% попуст Добивате 720 Поени!

Maxi Cosi Plaza + Essential Black

49,990ден 35,993ден

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

18 на залиха

Опис

Plaza Plus е количка дизајнирана да го направи Вашиот урбан живот уште полесен и поедноставен. Оваа количка доаѓа во пакет со комфорна корпа и  дополнително може да се комбинира со купување на Maxi-Cosi Cabrio fix транспортер во нашиот акциски пакет (овој пакет е достапен само во продавници, не и онлајн). Maxi-Cosi Plaza Plus може да се користи од новороденче па се до 4 годишна возраст на Вашето дете. Со помош на овој пакет од корпа и транспортер можете непречено да го поминете целиот ден во движење без притоа да се грижите колку Вашето најмило поминува во транспортер или седиште од количка, бидејќи комфорната корпа овозможува сигурно и удобно место за спиење во било кој дел од денот, било каде.
Корпата поседува широк и удобен душек со што времето кое Вашето дете може да го помине во нејзе е неограничено, додека прозорецот за вентилација создава свеж проток на воздух за вашето бебе.
Одсега можете да уживате во долги прошетки во парк, на кафе со пријателите или безгрижен шопинг.
Седиштето на Plaza Plus е исто така многу удобно и комфорно. Поседува продолжена стреа за заштита од сонце, вентиалицони отвори, сигурносен појас со пет точки на зацврстување, преден бампер и секако истото е реверзибилно што овозможува кога е детето помало да биде свртено кон Вас.
Plaza Plus Ви го олеснува и склопувањето и расклопувањето, тоа е можно и со една рака бидејќи се се контролира на главната рачка.
Ременот кој лесно се прицврстува, поседува регулатор кој се регулира со една рака и магнетната тока која овозможува брзо прицврстување на вашето малечко, безбедно и подготвено за возење. Седиштето на Maxi-Cosi Plaza Plus се прилагодува во повеќе позиции, овозможувајќи Вашето дете да го истражува новиот свет. Седиштето за автомобил Cabrio Fix е ултра лесно седиште и може многу лесно и брзо да се пренесе од автомобил на било која Maxi-Cosi количка.

Карактеристики

 • Составни делови -
 • Димензија -
 • Тежина -
 • Реверзибилно седиште -
 • Се користи од до кг -
 • Гаранција -
 • Позиции на седиште -
 • Тркала -
 • Бампер -
 • Кабаница за дожд -
 • Мрежа за комарци -
 • Мама торба -
 • Зимска навлака -
 • Држач за чаша/шише -

Начини на испорака

Bebe Home Ви нуди бесплатна испорака на сите пратки над 300 денари.
Начините на плаќање за online порачките се:
– со кредитна картичка Visa или MasterCard
– плаќање при достава на врата со откуп
Испораките ги вршиме преку некоја од овластиените фирми за достава во Р.Македонија во рок од 1-3 работни дена од порачката, но во некои исклучителни ситуации и до 5 работни денови.
За сите дополнителни информации испратете ни email на [email protected] или побарајте не на 072 250011.

X