21% попуст Добивате 620 Поени!

Maxi-Cosi Zelia S Trio Dark Gray 3 во 1

38,990ден 30,993ден

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

1 на залиха

Опис

Maxi-Cosi Zelia S ги поседува сите must have функционалности што една перфектна количка треба да ги има. Maxi-Cosi Zelia S Trio пакетот вклучува:

 • количка
 • спортско седиште
 • корпа (со трансформација на спортското седиште)
 • транспортер Cabrio Fix S i-Size
 • модерна торба
 • кабаница за дожд

Ултра лесната конструкција овозможува лесно маневрирање, додека склопувањето е брзо и компактно. Вашето бебе може удобно да седи во мекото седиште, а кога ќе дојде време за спиење, едноставно го поставувате седиштето во целосно легната позиција. Седиштето лесно и со еден клик се поставува во двете насоки на движење, спрема родителите или спрема правецот на движење.
Вашето дете дополнително ќе ужива во возењето на било каков терен бидејќи секое од четирите тркали има амортизери со двојна суспензија.
Седиштето на количката се трансформира во корпа. Со самото седиште доаѓа удобно меко душече со што Вашето дете ќе ужива исто како во креветче.
Количката може да се користи од самото раѓање на детето па се до 4 годишна возраст.
Со Maxi-Cosi Zelia S доаѓа и стилизирана Maxi-Cosi торба во која може да ги носите сите неопходни работи за Вашето дете. Со овој систем доаѓа и кабаница за дожд.

Во 3во1 системот на Zelia S Trio е вклучен и еден од најдобрите транспортери:
Maxi-Cosi CabrioFix S i-Size
Овој лесен транспортер е се што ќе Ви треба, но и повеќе од тоа!
Самиот транспортер е дизајниран според најстрогите i-Size стандарди, погоден да се инсталира на ISOFIX база или да се прицврсти во автомобил со појас.Лесен е за носење бидејќи е многу полесен од стандардните транспортери од постарата генерација. Може да се користи од новороденче па се до 15 месеци возраст на детето.

Карактеристики

 • Составни делови - количка+корпа+транспортер
 • Димензија - 73х53цм
 • Тежина - 6.9кг
 • Реверзибилно седиште - да
 • Се користи од до кг - 0-25кг
 • Гаранција - 365дена
 • Позиции на седиште - 8+
 • Тркала - 4 тркала со двојна суспензија
 • Бампер - да
 • Кабаница за дожд - да
 • Мрежа за комарци - не
 • Мама торба - да
 • Зимска навлака - да
 • Држач за чаша/шише - не

Начини на испорака

Bebe Home Ви нуди бесплатна испорака на сите пратки над 300 денари.
Начините на плаќање за online порачките се:
– со кредитна картичка Visa или MasterCard
– плаќање при достава на врата со откуп
Испораките ги вршиме преку некоја од овластиените фирми за достава во Р.Македонија во рок од 1-3 работни дена од порачката, но во некои исклучителни ситуации и до 5 работни денови.
За сите дополнителни информации испратете ни email на [email protected] или побарајте не на 072 250011.

X