50% попуст Добивате 75 Поени!

Pali Паппи Лајт Бирило

7,488ден 3,744ден

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

1 на залиха

Опис

*Оштетен производ јавете се на 072250011 за повеќе информации

Pappy Light е ултра практично, комфорно и сигурно за користење, благодарение на цврстата алуминиумска конструкција, големото комфорно седло со три позиции на подесување на наслонот, достигнувајќи скроз лежечка, како и шест висински подесувања.
Pappy Light има 5 точки на безбедносните ремени, со три позиции на подесување на двата послужавника, кои можат и многу лесно да се отстранат за одржување. Исто така и држачот за нозете може висински да се подесува прилагодувајќи се на комфорот на вашето дете.
Pappy Light комплетно го следи растот на Вашето најмило и максимално се искористува, започнувајќи од 6 месечна возраст па до 15 кг. на детето.
Со италијански преубав дизајн, Вашето дете отсега комплетно ќе ужива во своите оброци.

Карактеристики:
• Ергономско седиште што може да се прилагодува на височина од 6 позиции

• Подесување на потпирачот за грб до 3 позиции

• Безбедносен ремен со 5 точки на врзување

• Дел за поддршка на нозете кој се отстранува

• Двоен отстранлив послужавник

• Прилагодување на потпирачот за нозете на 2 позиции во висина и 3 во длабочина

• 2 предни тркала што може да се повлечат, за полесно движење

• 2 задни стапала од мека пластика што не се лизга

• Откако ќе се затвори останува стабилно

• Склопување без завртки

• Стандард во согласност со EN 14988-1: 2006 година

Димензии:
Oтворенo 56х74х108 cm

Затворенo 55х39х125 cm

Тежина: 7 кg

Начини на испорака

Bebe Home Ви нуди бесплатна испорака на сите пратки над 300 денари.
Начините на плаќање за online порачките се:
– со кредитна картичка Visa или MasterCard
– плаќање при достава на врата со откуп
Испораките ги вршиме преку некоја од овластиените фирми за достава во Р.Македонија во рок од 1-3 работни дена од порачката, но во некои исклучителни ситуации и до 5 работни денови.
За сите дополнителни информации испратете ни email на [email protected] или побарајте не на 072 250011.

X