20% попуст Добивате 8 Поени!

PURITO Bamboo Charcoal Konjac Sponge

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

Нема на залиха

Продуктот не е достапен во моментов.

Сунѓерот е наменет за нежно чистење и има мека структура во споредба со памукот, газата, полиестерската крпа и сунѓерот. Ја заштитува кожата од оштетување како и кожната бариера и може да се користи и за новороденчиња, оштетена и сензитивна кожа без никаква иритација.
Нежно ги отстранува нечистотиите во кожата, мртвите клетки на кожата, остатоците од шминка и нечистотиите во порите и ги елиминира микро контаминантите од кожата со неговата фина структура на влакна. Со 100% природни состојки за дневно користење без никаква иритација.
PURITO Konjac Sponge е рачно изработен вегански производ. Гарантира безбедност и со својата компактна и мека структура е соодтветен за користење за сензитивна кожа, вклучувајќи ја детската и атопична кожа.
За стерилизација, натопете го сунѓерот во топла или вода која врие на 5 минути или стерилизирајте го во микробранова печка. Ова нема да го оштети производот и обезбедува долготрајно користење.
Производот е спакуван со „freeze-drying“ техника, па затоа и нема рок на траење.

Опис

За мене

 Перфектен избор за мојата сензитивна кожа! Ултра мек и нежен сунѓер за чистење и ексфолијација на кожата на лицето.

Со перфектната форма и создавајќи густа пена помага во чистење на секој дел од лицето.

Не собира бактерии и мувла бидејќи е познато дека бамбусот има ефект на конзерванс. Исто така, благодарение на неговата фина структура, помага во отстранување на мртвите клетки на кожата без никаква иритација и обебзедува навлажнетост по миењето на лицето.

 

Супер Тип!

Состојки

Devil's-tongue jelly 95%, Bamboo Charcoal 5%

Начини на испорака

Bebe Home Ви нуди бесплатна испорака на сите пратки над 1500 денари.
Начините на плаќање за online порачките се:
– со кредитна картичка Visa или MasterCard
– плаќање при достава на врата со откуп
Испораките ги вршиме преку Карго Експрес Битола во рок од 1-3 работни дена од порачката, но во некои исклучителни ситуации и до 5 работни денови.
За сите дополнителни информации испратете ни email на [email protected] или побарајте не на 072 250011.

Како се користи

Чекор 1

Натопете го сунѓерчето во топла вода и така омекнете го пред употреба.

Чекор 2

Искористете соодветна количина од чистачот да се направат меурчиња.

Чекор 3

Измијте го лицето додека нежно го масирате со кружни движења.

Чекор 4

Откако ќе го измиете со чиста вода не го исцедувајте. Само нежно притиснете.

X