15% попуст Добивате 23 Поени!

PURITO Centella Green Buffet Serum

1,330ден 1,131ден

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром
Струга

34 на залиха

Користете го серумот повеќе од еднаш во денот, наутро и навечер. По користење на тонер, испумпајте еднаш до два пати и нежно аплицирајте и оставете да се апсорбира во кожата. Во зима може да додатете крема ако имате сува кожа.
Бидејќи производот содржи неверојатни 49% Азиска Центела која е главната состојка во овој производ и дополнителните Madecassic Acid, Asiaticoside, и Asiatic Acid, е специјализиран производ за смирување и ослободување на кожата од овие проблеми. Исто така содржи ЕГФ, скапа состојка која помага во регенерација на кожата.
Производот содржи четири пептиди, аденозин и пантенол, супстанци кои помагаат во измазнување и спречување на појава на нови брчки , со долготрајно користење.
Да, сосема е безбеден за користење. Но, како и да е, ако имате некоја специфична состојба, ве молиме да го известите вашиот доктор за сите состојки од овој производ и консултирајте го дали се тие безбедни за вас.
Да, секако можете. Производот е целосно безбеден за користење бидејќи е формулиран со EWG Сертифицирано Ниво 1-2 без присуство на ниту една опасна состојка, и исто така е безбеден за користење со Витамин Ц Серум.

Опис

За мене

Дозволете и на вашата кожа да ги „впие“ сите состојки што и се потребни наеднаш, како овој Centella Green Level Buffet Serum!

Серумот содржи 49% екстракт од азиска центела (тигрова трева) кој стимулира колагенска синтеза и ги активира епителните ткива со цел да ги смири проблематичните  лузни.

Buffet Серумот исто така содржи Ниацинамид кој помага во балансирање на бојата на кожата со осветлувачки ефекти и Пантенол и Аденозин кои помагаат во намалување на брчките, помагајќи „оздравување“ и длабока хидратација на кожата рамномерно.

Клучно

  1. Наместо само да се користи вода од азиска центела, листот од азиска центела е сварен во вода и се користи солвент за раздвојување и извлекување на конкретни супстанци.
  2. На тој начин се создава високо квалитетен производ вклучувајќи висока содржина на Центела квантитативен екстракт од неверојатни 49%, наместо во мала количина.
  3. Серумот содржи едноставни и безопасни состојки. Не содржи состојки кои можат да ја иритираат сензитивната кожа.

 

Супер Тип!

Кажете им збогум на проблемите со кожата со Азиската Центела!

Состојки

Начини на испорака

Bebe Home Ви нуди бесплатна испорака на сите пратки.
Начините на плаќање за online порачките се:
– со кредитна картичка Visa или MasterCard
– плаќање при достава на врата со откуп
Испораките ги вршиме преку Карго Експрес Битола во рок од 1-3 работни дена од порачката, но во некои исклучителни ситуации и до 5 работни денови.
За сите дополнителни информации испратете ни email на [email protected] или побарајте не на 072 250011.

Како се користи

Чекор 1

По чистењето на лицето, искористете Centella Mild Pad за нежно да ги отстраните остатоците и мртвите клетки од кожата, без никаква иритација, да ја зголемите апсорбцијата во кожата.

Чекор 2

Аплицирајте Centella Calming Toner да ја смирите кожата и минимизирате широките пори и текстурата на кожата.

Чекор 3

Керамидите кои ја зајакнуваат кожната бариера и Centella Buffet Serum кој го смирува проблемот на кожата и лузните резултираат со чиста и здрава кожа која е витална.

Чекор 4

50% екстракт од Азиска Центела, Ниацинамид кои помагаат во осветлување на кожата и Centella Recovery Cream со Сквален кој дава длабока хидратација и смирување на кожата.

Чекор 5

Пред да излезете надвор, аплицирајте Centella Safe Sun да ја заштитите кожата од УВ зраците и да спречите пигментација на кожата.

X