10% попуст Добивате 27 Поени!

PURITO Centella Green Level Calming Toner

1,499ден 1,349ден

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром
Струга

57 на залиха

По чистењето на кожата, на козметичко памукче ставете од производот и аплицирајте целосно на лицето и оставете да се апсорбира. Тонерот ги измазнува линиите на текстурата на кожата.
Етанолот кој е вообичаен во тонери, е целосно исклучен од сите производи на Purito, вклучувајќи го и овој Смирувачки Тонер и со тоа е безбеден за користење.
Главната состојка на овој Смирувачки Тонер е Пантенолот кој се апсорбира во кожата и се трансформира во витамин Б и е супстанца која помага во зајакнување и смирување на кожната бариера. Со одлична стабилност, Пантенолот се користи како помошен третман, како што е третман за дерматит и рани, но не само за сензитивна кожа, туку исто така и за медицински цели. Доста е ефикасен за смирување на воспалувања на кожата, како и регенерација на кожата.
Натриум Хијалорунат е другото име за хијалуронска киселина, кој се состои од мали молекули кои пенетрираат во кожата да го исполнат просторот помеѓу кожните ткива. Има јака моќ да привлекува влажност, создава моќна заштитна водена подлога и ја зајакнува кожната бариера, што резултира со витална, мазна и кожа со сјај.
Хамамелис е екстракт од цвеќе кој помага во подобрување на циркулацијата во процесот на регенерација на кожата со цел да го издигне и зајакне новиот слој кожа. Помага во контролирање на себумот и е посебно ефикасен за смирување на масна кожа, како и во намалување на топлината на кожата што помага во намалување на порите.

Опис

За мене

Запалете го безбедното зелено светло!

Тонерот содржи високо концентриран 10% екстракт од Азиска Центела (тигрова трева) кој дава одличен смирувачки ефект на кожата и хијалуронска киселина за длабока хидратација што создава силна влажна подлога и го смирува загревањето на кожата и ги намалува порите. Тонерот е целосно безбеден за користење по чистењето на кожата, се со цел да помогне во обновување и зајакнување на кожната бариера. Овој производ не е како останатите вообичаени тонери во течна форма како вода, туку желе  типсо висококвалитетен хидрирачки состав.

Клучно

  1. Наместо само да се користи вода од азиска центела, листот од азиска центела е сварен во вода и се користи солвент за раздвојување и извлекување на конкретни супстанци.
  2. Тонерот има целосен состав од чисти и безопасни состојки, без присуство на ниту една од 20те опасни состојки и 26те алергени, па тоа го прави комплетно безбеден за користење на сензитивна кожа.
  3. Тонер со состав од целосно безбедни состојки (сирови суровини) целосно елиминирајќи ги штетните супстанци, како што е алкохолот кој вообичаено се додава за да даде освежувачко чувство.

 

Состојки

Water,Centella Asiatica Extract,Butylene Glycol,Pentylene Glycol,Dipropylene Glycol,1,2-Hexanediol,Sodium Hyaluronate,Panthenol,Portulaca Oleracea Extract,Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Extract,Glycerin,Allantoin,Trehalose,Polyglyceryl-10 Laurate,Carbomer,Polyglyceryl-10 Myristate,Arginine,Ethylhexylglycerin,Disodium EDTA,Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil,Pelargonium Graveolens Flower Oil,Cananga Odorata Flower Oil,Rose Flower Oil

Начини на испорака

Bebe Home Ви нуди бесплатна испорака на сите пратки.
Начините на плаќање за online порачките се:
– со кредитна картичка Visa или MasterCard
– плаќање при достава на врата со откуп
Испораките ги вршиме преку Карго Експрес Битола во рок од 1-3 работни дена од порачката, но во некои исклучителни ситуации и до 5 работни денови.
За сите дополнителни информации испратете ни email на [email protected] или побарајте не на 072 250011.

Како се користи

Супер Тип 1

Тонерот може да се користи како маска за смирување на зацрвенета кожа! По чистење на кожата, натопете козметички туфери со овој Смирувачки Тонер и аплицирајте на иритираната кожа како маска. По 5 минути, производот ќе ги затегне порите со намалување на топлината на кожата и ослободувајќи го неспокојството.

Супер Тип 2 # Чекор 1

По чистењето на лицето, искористете Centella Mild Pad за нежно да ги отстраните остатоците и мртвите клетки од кожата, без никаква иритација, да ја зголемите апсорбцијата во кожата.

Супер Тип 2 # Чекор 2

Аплицирајте Centella Calming Toner да ја смирите кожата и минимизирате широките пори и текстурата на кожата.

Супер Тип 2 # Чекор 3

Керамидите кои ја зајакнуваат кожната бариера и Centella Buffet Serum кој го смирува проблемот на кожата и лузните резултираат со чиста и здрава кожа која е витална.

Супер Тип 2 # Чекор 4

50% екстракт од Азиска Центела, Ниацинамид кои помагаат во осветлување на кожата и Centella Recovery Cream со Сквален кој дава длабока хидратација и смирување на кожата.

Супер Тип 2 # Чекор 5

Пред да излезете надвор, аплицирајте Centella Safe Sun да ја заштитите кожата од УВ зраците и да спречите пигментација на кожата.

X