10% попуст Добивате 24 Поени!

PURITO Centella Green Level Recovery Cream

1,330ден 1,197ден

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром
Струга

83 на залиха

Производот содржи висока концентрација на клучните состојки, Ниацинамид и екстракт од Азиска Центела кои ги смируваат и ублажуваат црвените и кафените лузни настанати од акни. Тие го прават тоа со комбинација од ексфолијација и УВ скрининг. Користењето на Центела рутината е поефикасна за нега на кожата, навечер пред легнување.
Растејки во топли и влажни предели, Азиската Центела била користена од страна на тигарите како лек уште од античко време, кога луѓето забележале како тигар лежи на место каде што растението расте за да ги оздрави и залечи неговите рани. Оттогаш Азиската Центела се нарекува како „тигрова трева„. Станува збор за безбедна природна состојка која помага во минимизирање на кожните оштететувања и пигментацијата, а исто така ги минимизира знаците на иритација.
Ниацинамид е витамин од Б комплексот кој е основен елемент за нашиот организам. Станува збор за безбедна состојка која е растворлива во вода и ја има во зелените зеленчуци, како и во: пченица, булгур, ориз, грав, наут, леќа итн. Главните ефекти се спречување на појава на пигментација, осветлување, зајакнување и подобрување на кожната бариера, забавувајки го процесот на стареење, чистење и намалување на порите и неговата постојаност и непроменливост на светлина и топлина. Може да се користи и преку ден и преку ноќ.
Кремата со Азиска Центела има лесна формулација која брзо се апсорбира со одличен хидрататен ефект, одржувајќи ја влажноста и воедно контролирајки ја внатрешната сувост. Ако имате груба и сува кожа и ако кожата ја апсорбира кремата премногу брзо и ја чувствувате кожата повторно сува, ви препорачуваме да измешате неколку капки од природно масло, како маслото од шипка и Кремата со Азиска Центела и да нанесете на вашата сува кожа.
Кремата со Азиска Центела има релативно лесна формулација во споредба со регуларните CICA креми и се апсорбира брзо, притоа спречувајќи затворање на порите и останати кожни проблеми. Безбедна е за користење ако не сте алергични на некои природни состојки, бидејќи производот не содржи ниту една опасна состојка. Ако сакате да постигнете целосен ефект на CICA крема, користете ја кремата со Азиска Центела преку ден во било кој дел од денот. Може да аплицирате соодветна количина и пред легнување навечер.

Опис

За мене

Подарете и безбеден и префинет подарок на вашата кожа!

Оваа Centella крема содржи неверојатни 50% екстракт од Азиска Центела (тигрова трева) што помага во смирување на кожните проблеми со антибактериско дејство и го стимулира создавањето на колагенот во дермисот.

Asiaticoside, Asiatic Acid, Madecassic Acid, и Niacinamide се главните состојки кои служат за подобрување и корегирање на лузните и за зајакнување на пропаднатата кожна бариера и Mild Cica Cream која може безбедно да се користи на сензитивна кожа.

Клучно

  1. Наместо да се користи само вода од Азиска Центела, листот од Азиската Центела е сварен во вода и користен е солвент за раздвојување и извлекување на конкретни супстанци.
  2. Кремата има целосен состав од чисти и безопасни состојки, без присуство на ниту една од 20те опасни состојки и 26те алергени, па тоа ја прави комплетно безбедна за користење на сензитивна кожа.
  3. Пакувањето е во туба под вакуум без присуство на кислород. Природната козметика која не е спакувана на овој начин, брзо оксидира во воздухот и е штетна за кожата и ги губи своите својства.
  4. Вообичаените Cica креми имаат тешки формулации што може да предизвика затворање на порите и проблеми. Заради тоа, создадовме лесна текстура, но со висока концентрација на состојки.

 

Состојки

Centella Asiatica Extract, Water, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Squalane, Cetearyl Alcohol, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol Niacinamide, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter Extract, Hydrogenated Lecithin, Tribehenin Stearic Acid, Behenic Acid, Argania Spinosa Kernel Oil, Tromethamine, Spent Grain Wax, Carbomer, Caprylyl Glycol Tremella Fuciformis (Mushroom) Extract , Sodium Hyaluronate, Perilla Ocymoides Seed Extract, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Extract Betaine, Beta-Glucan, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Xanthan Gum, Sodium Carbomer, Hydroxyethylcellulose Adenosine, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Asiaticoside, Asiatic Acid, Phytosphingosine, Ceramide NP Madecassic Acid, Tocopherol

Начини на испорака

Bebe Home Ви нуди бесплатна испорака на сите пратки.
Начините на плаќање за online порачките се:
– со кредитна картичка Visa или MasterCard
– плаќање при достава на врата со откуп
Испораките ги вршиме преку Карго Експрес Битола во рок од 1-3 работни дена од порачката, но во некои исклучителни ситуации и до 5 работни денови.
За сите дополнителни информации испратете ни email на [email protected] или побарајте не на 072 250011.

Како се користи

Чекор 1

По чистењето на кожата, употребете Centella Mild Pad нежно да ги отстраните сите остатоци и мртвите клетки од кожата, без иритација и да ја зголемите апсорпцијата во кожата.

Чекор 2

Нанесете Centella Calming Toner да ја смирите кожата, стесните порите и измазните текстурата на кожата.

Чекор 3

Керамиди кои ја зајакнуваат кожната бариера и Centella Buffet Serum кој ги ублажува кожните проблеми и лузните, резултираат со чиста и здрава кожа.

Чекор 4

50% екстракт од Азиска Центела, Ниацинамид кој помага во осветлување на кожата и хидратантен сквалан кој помага во смирување и дава длабока хидратација на кожата, ја карактеризираат оваа Крема од Азиска Центела.

Чекор 5

Пред да излезете надвор, нанесете Centella Safe Sun да ја заштитите вашата кожа од штетните УВ зраци и да спречите пигментација на кожата.

X