10% попуст Добивате 22 Поени!

PURITO Centella Green Level Safe Sun

1,229ден 1,106ден

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром
Струга

26 на залиха

PURITO Safe Sun е крема за сончање која ја хидрира и омекнува кожата без оставање на бели траги.
Од составот целосно се исклучени Ethylhexyl Methoxycinnamate, 4-methylbenzylidene camphor, PEG, и Ethylhexyl Salicylate, кои се вообичаени состојки во кремите за сончање со хемиски заштитен фактор и кои ја влошуваат кожата со акни и иритираат сензитивната кожа, и заедно со Ethylhexyl Methoxycinnamate, Oxybenzone, и Avobenzo кои може да предизвикаат солзење и воспаление на очите. Сите состојки кои се во составот на оваа крема за сончање се сертифицирани од страна на EWG Green Level со оценка 1 – 2 и заради тоа сите наши производи се целосно безбедни за користење.
PURITO Safe Sun кремата за сончање со хемиски заштитен фактор не е крема за сончање со физички заштитен фактор која ги блокира ултравиолетовите зраци од кожата, туку ги апсорбира ултравиолетовите зраци и безопасно ги пренесува како топлина. Со состав од преку 70% водена база и 4 есенции, кремата за сончање ќе ви помогне да ја изразите вашата шминка ефективно, а притоа хидрирајќи ја како хидратантна крема.
Производот содржи хијалуронска киселина, молекул со 1000 пати повеќе влажност отколку водата кој пенетрира длабоко да ја освежи кожата. Екстрактот од Азиска Центела помага во смирување на кожата и во производството на колаген, како и измазнување на кожата. Станува збор за крема за сончање која нуди длабока хидратација на кожата.
Со оваа крема за сончање вашата кожа ќе биде заштитена од УВА (ПА индекс) која пенетрира длабоко во кожата и ги елиминира брчките и стареењето на кожата без разлика на годишното време и УВБ (СПФ индекс) кој е најчесто присутен на пролет и лето кога кожата е директно изложена, создавајќи воспаленија и изгореници.

Опис

За мене
ЗАШТИТЕТЕ ја вашата кожа со БЕЗБЕДНА крема за сончање!
Centella Green Level Safe Sun кремата за сончање ги надмина недостатоците на конвенционалните креми за сончање со хемиски заштитен фактор, како што се воспалени и насолзени очи, бели траги и иритации, имлементирајќи природни состојки. Освежувачката и нежна крема не остава лепливо чувство со комбинацијата од 70% водена база и 3 основни состојки: екстракт од Азиска Центела, Хијалуронска киселина и Токоферол.
* Екстрактот од Азиска Центела помага во смирување на кожата и производство на нов колаген подобрувајќи ја еластичноста на кожата.
Токоферолот формира заштитна подлога на кожата. Хијалуронската киселина помага молекулите со 1000 пати повеќе хидратација навлезат во
кожата и со тоа да ја подобрат влажноста и брчките на кожата.

Клучно

1. Оние кои имаат искусено главоболки заради кремите за сончање со силни ароми и мириси треба да ги заменат со оваа крема за сончање на
Purito која има во својот состав освежувачко природно масло од лаванда.
2. Ние ви ја препорачуваме оваа безбедна крема за сончање osobeno ако имате искусено лепливо и тешко чувство по аплицирање на шминка врз
кремата за сончање.
3. Безбедна крема за сончање која во својот состав има нежни, благи и чисти состојки.
4. УВ крема за сончање која е наменета за сите типови на кожа.
5. Благи и нежни состојки, но ефективни во блокирање на ултравиолетовите зраци (SPF50+ PA++++)
6. Со оваа крема за сончање нема повеќе воспалени и насолзени очи и оставање на бели траги кои се недостатоци на комерцијалните
креми за сончање.

 

 

Супер Тип!

Состојки

Water, Butylene Glycol, Glycerin, Dicaprylyl Carbonate, Dibutyl Adipate, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Hydrogenated Polyisobutene, 1,2-Hexanediol, Niacinamide, Ethylhexyl Triazone, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Silica, Cetearyl Olivate, Cetearyl Alcohol, Centella Asiatica Extract, Hyaluronic Acid, Tocopherol, Sorbitan Olivate, Glyceryl Stearate SE, Methyl Glucose Sesquistearate, Sorbitan Stearate, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Disodium EDTA, Adenosine, Anthemis Nobilis Flower Oil, Caprylyl Glycol, Ethylhexylglycerin

Начини на испорака

Bebe Home Ви нуди бесплатна испорака на сите пратки.
Начините на плаќање за online порачките се:
– со кредитна картичка Visa или MasterCard
– плаќање при достава на врата со откуп
Испораките ги вршиме преку Карго Експрес Битола во рок од 1-3 работни дена од порачката, но во некои исклучителни ситуации и до 5 работни денови.
За сите дополнителни информации испратете ни email на [email protected] или побарајте не на 072 250011.

Како се користи

Со шминка

По завршувањето на режимот со нега на кожата, нанесете од кремата за сончање нежно на кожата пред да аплицирате течна пудра. Течната пудра и кремата за сончање навлегуваат длабоко во кожата да дадат перфектен блескав финиш на вашата шминка.

Без шминка

Кремата за сончање содржи екстракт од Азиска Центела и хијалуронска киселина и дава природна експресија на влажноста и здрава кожа без бели траги. Лесна за користење без воспалени и насолзени очи кои се најчести недостатоци од користење на регуларна УВ крема за сончање.

X