15% попуст Добивате 21 Поени!

PURITO Centella Green Level Unscented Sun

1,229ден 1,045ден

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром
Струга

Нема на залиха

Продуктот не е достапен во моментов.

Оваа природна крема за сончање во својот состав нема мириси и ароми. Не содржи никакви вештачки мириси и ароми и мирисите од неговите природни состојки се целосно блокирани користејќи ја нашата лиценцирана технологија.
PURITO ги исклучи од својот состав сите состојки кои вообичаено се наоѓаат во повеќето креми за сончање со хемиски заштитен фактор, а кои ја влошуваат состојбата на акните и ја иритираат сензитивната кожа, како што се: ethylhexyl methoxycinnamate, 2-methylbenzylidene camphor, oxybenzone, и abobenzone. Наместо тие, ние користевме исклучиво состојки кои се сертифицирани согласно EWG Green Level со оценки 1 и 2, и со тоа обезбедувајќи дека овој производ е безбеден и соодветен за користење за сите типови на кожа.
За разлика од останатите креми за сончање кои создаваат физичка подлога за да обезбедат УВ заштита, овој производ се апсорбира во кожата, во која се трансформираат УВ зраците во безопасна топлина, па заради тоа не ја чувствувате на вашата кожа. Покрај тоа, со своите 70% водена база и 4 различни типови на есенции исто така е и хидратантна крема, правејќи го уште полесно аплицирањето на природна шминка.
Без разлика за кое годишно време станува збор, оваа крема за сончање се апсорбира длабоко во кожата и обезбедува солидна заштита против УВА (ПА рејтинг) кои го забрзуваат стареењето на кожата и УВБ (СРФ рејтинг) кои директно ја иритираат кожата и предизвикуваат воспаленија или изгореници, особено во текот на пролетта и лето кога изложеноста на сонце е најголема. Исто така, станува збор за фотостабилна крема за сончање што ја прави и доста ефикасна за заштита на кожата против јаките УВ зраци со својот УВ филтер против зрачењето.
Овој производ содржи хијалуронска киселина која дава длабока хидратација на кожата како и екстракт од Азиска Центела кој го враќа балансот на маснотија/влажност на кожата и помага во производството на колаген кој ја дава еластичноста на кожата. Со други зборови, оваа крема за сончање ги има сите неопходни состојки за одржување на вашата кожа здрава и секогаш добро хидрирана.

Опис

За мене

Крема за сончање без ароми и многу нежна формула!

Ако до сега не можевте да користите крема за сончање поради нејзиниот јак мирис или заради тоа што на вашата кожа не и годат природните есенцијални масла, тогаш треба да ја пробате оваа крема за сончање без ароми на Purito. Во составот има високо концентрирана азиска центела и ви обезбедува „CICA нега„ со зголемена содржина на  madecassoside. Новата „CICA нега„ ја поттикнува кожната бариера да обезбеди подобра заштита од јаките ултравиолетови зраци и надворешни стимулации. Производот содржи благи и безбедни состојки кои помагаат да се избегнат несаканите ефекти од постоечките хемиски креми за сончање како што се иритациите на кожата и очите. Не предизвикува непријатност дури и кога е нанесена на многу сензитивна кожа. Ако досега аплицирањето на крема за сончање пред да нанесете шминка беше тешко заради тоа што оставаше бели траги и имавте непријатно чувство, оваа крема за сончање на Purito без ароми е вистинскиот производ за вас, заради тоа што кога ќе нанесете доволен слој, дава транспарентна подлога и не остава тежок финиш на кожата.

 

Клучно

  1. Користејќи ја нашата лиценцирана технологија, ги изоставивме сите ароми и мириси од сите нивни сирови состојки да ви обезбедиме вам, крема за сончање целосно без ароми и мириси.
  2. Погодна за користење дури и за најсензитивната кожа, бидејќи не содржи природни есенцијални масла.
  3. Обезбедува уште поефективна заштита од надворешните стимулации и ултравиолетови зраци, зајакнувајќи ја кожната бариера со надградениот и високо концентриран екстракт од азиската центела.
  4. Кремата содржи благи и чисти состојки и не предизвикува иритација на очите.
  5. Нанесувајќи ја на кожата, добивате тенка и транспарентна подлога која е супер подлога за аплицирање на шминката.
  6. Има СПФ50+ PA++++ и фотостабилен УВ Филтер што обезбедува силна заштита од ултравиолетовите зраци.

 

Супер Тип!

Кажете им збогум на проблемите со кожата со Азиската Центела!

Состојки

Начини на испорака

Bebe Home Ви нуди бесплатна испорака на сите пратки.
Начините на плаќање за online порачките се:
– со кредитна картичка Visa или MasterCard
– плаќање при достава на врата со откуп
Испораките ги вршиме преку Карго Експрес Битола во рок од 1-3 работни дена од порачката, но во некои исклучителни ситуации и до 5 работни денови.
За сите дополнителни информации испратете ни email на [email protected] или побарајте не на 072 250011.

Како се користи

Чекор1

По чистењето на лицето, искористете Centella Mild Pad за нежно да ги отстраните остатоците и мртвите клетки од кожата, без никаква иритација, да ја зголемите апсорбцијата во кожата.

Чекор 2

Аплицирајте Centella Calming Toner да ја смирите кожата и минимизирате широките пори и текстурата на кожата.

Чекор 3

Керамидите кои ја зајакнуваат кожната бариера и Centella Buffet Serum кој го смирува проблемот на кожата и лузните резултираат со чиста и здрава кожа која е витална.

Чекор 4

50% екстракт од Азиска Центела, Ниацинамид кои помагаат во осветлување на кожата и Centella Recovery Cream со Сквален кој дава длабока хидратација и смирување на кожата.

Чекор 5

Пред да излезете надвор, аплицирајте Centella Unscented Sun да ја заштитите кожата од УВ зраците и да спречите пигментација на кожата.

X