Добивате 27 Поени!

PURITO Centella Unscented Recovery Cream

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром
Струга

Нема на залиха

Продуктот не е достапен во моментов.

Растејки во топли и влажни предели, Азиската Центела била користена од страна на тигарите како лек уште од античко време, кога луѓето забележале како тигар лежи на место каде што растението расте за да ги оздрави и залечи неговите рани. Оттогаш Азиската Центела се нарекува како „тигрова трева„. Станува збор за безбедна природна состојка која помага во минимизирање на кожните оштететувања и пигментацијата, а исто така ги минимизира знаците на иритација.
Производот содржи висока концентрација на клучните состојки, Ниацинамид и екстракт од Азиска Центела кои ги смируваат и ублажуваат црвените и кафените лузни настанати од акни. Тие го прават тоа со комбинација од ексфолијација и УВ скрининг. Користењето на Центела рутината е поефикасна за нега на кожата, навечер пред легнување.
Не содржи! Не содржи никакви синтетички мириси и ароми, ниту пак природни есенцијални масла. Луѓето кои се чувствителни на мириси, парфеми и ароми може да го користат овој производ без никаков проблем.
Екстрактот од Азиска Центела е безбедна состојка и е наменета за користење на сензитивна кожа. Но, како и да е, ако имате абнормална физичка конституција, нашата препорака е да се консултирате со дерматолог пред употреба.

Опис

Purito Centella Unscented Recovery кремата е новата верзија на постоечката ЦИЦА крема, но без есенцијални масла и парфеми, мириси и ароми во својот состав. Во својот состав содржи екстракт од Азиска Центела (50%) кој служи да ја смири и омекне иритираната кожа, одржувајќи ја кожата сјајна и здрава. Содржи и Азијатикозид, Азијатска киселина, Мадекаска киселина и Керамиди кои помагаат во зајакнувањето на бариерата на кожата, спречувајќи го губењето на влажноста внатре во кожата. Оваа крема нежно, но длабоко се апсорбира во кожата и го контролира балансот маснотија/вода долго време.

 

Клучни состојки

■  Екстракт од Азиска Центела
Азиската Центела е најдобро позната по своите лековити својства. Се нарекува и „тигрова трева“ од легендата во која тигрите лежеле на оваа трева за да ги излечат нивните рани. ЦИЦА ги смирува и намалува воспаленијата на кожата.


■  Керамиди НП
Керамидите НП се нежна состојка која не предизвикува иритација на кожата заради својот состав кој е сличен на липидите на кожата. Ја зајакнува бариерата на кожата и ги отфрла надворешните стимули. Ја одржува кожата хидрирана и влажна спречувајќи губење на влажноста од кожата и го одржува здравиот баланс на маснотија и вода.


■  Сквален
Оваа состојка спречува губење на влажноста на кожата и ја омекнува нејзинита текстура. Воопшто не ја иритира кожата и е наменета за сите типови на кожа вклучувајќи ги и оние со сензитивна кожа.

 

https://www.youtube.com/watch?v=Q1HISQ1Yeqg#action=share

 

 

Состојки

Начини на испорака

Bebe Home Ви нуди бесплатна испорака на сите пратки.
Начините на плаќање за online порачките се:
– со кредитна картичка Visa или MasterCard
– плаќање при достава на врата со откуп
Испораките ги вршиме преку Карго Експрес Битола во рок од 1-3 работни дена од порачката, но во некои исклучителни ситуации и до 5 работни денови.
За сите дополнителни информации испратете ни email на [email protected] или побарајте не на 072 250011.

Како се користи

Чекор 1

По чистењето на кожата, употребете Centella Mild Pad нежно да ги отстраните сите остатоци и мртвите клетки од кожата, без иритација и да ја зголемите апсорпцијата во кожата.

Чекор 2

Нанесете Centella Calming Toner да ја смирите кожата, стесните порите и измазните текстурата на кожата.

Чекор 3

Керамиди кои ја зајакнуваат кожната бариера и Centella Buffet Serum кој ги ублажува кожните проблеми и лузните, резултираат со чиста и здрава кожа.

Чекор 4

50% екстракт од Азиска Центела, Ниацинамид кој помага во осветлување на кожата и хидратантен сквалан кој помага во смирување и дава длабока хидратација на кожата, ја карактеризираат оваа Крема од Азиска Центела, без мириси и вештачки ароми.

Чекор 5

Пред да излезете надвор, нанесете Centella Unscented Sun да ја заштитите вашата кожа од штетните УВ зраци и да спречите пигментација на кожата.

X