15% попуст Добивате 21 Поени!

PURITO Comfy Water Sun Block

1,229ден 1,045ден

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром
Струга

7 на залиха

Недостатоците на кремите со физички заштитен фактор беа компензирани со 70% водена база во комбинација со нашата лиценцирана технологија. PURITO создаде крема за сончање за дневно користење, која е транспарентна како хидратантна крема, распростира влажност кога се аплицира на кожата на лицето, не ја размачкува вашата шминка и лесно се прилагодува на кожата.
За производите за сончање е многу важно да не се апсорбираат во кожата додека ги блокираат УВ зраците. Состојките од кремите за сончање со физички заштитен фактор може да се изработени од нано честички со цел да ги намалат остатоците од бели траги и да се подобри чувството откако ќе ги аплицирате. Но, често се случуваат несакани ефекти од УВ блокаторот, т.е да се апсорбира во кожата и со тоа да предизвика проблеми со кожата. Или ако се користи во форма на спреј, УВ блокаторот може да активира респираторни проблеми. Она што ние го направивме со Comfy Water Sunblock е тоа што користевме нон-нано неоргански состојки кои не се апсорбираат во кожата и како резултат на ова Comfy Water Sunblock има многу понежен и побезбеден ефект на кожата.
Негата на кожата со Comfy Water Sunblock е наменета за широк спектар на типови на кожа. За луѓето кои имаат масна кожа Comfy Water Sunblock помага во грижата со себумот, бидејќи содржи цинк оксид и титаниум оксид кои адсорбираат на себумот. Бидејќи кремата за сончање е на водена база, исто така е наменета за нега и на сува кожа.
Со оглед на тоа дека PURITO Comfy Water Sunblock има 70% вода и лиценцирана технологија предизвикува кремата за сончање да се впие во кожата заштитувајќи ја шминката од размачкување. Со оглед на тоа, кремата за сончање слободно може да се аплицира пред нанесување на шминка.
Кремата за сончање е изработена од состојки кои согласно EWG Green Level имаат рејтинг 1 или 2, и оние состојки кои се опасни за децата и бремените жени се целосно исклучени од составот. Со оглед на тоа, сосема безбедно и без никаква грижа може да се користи оваа крема за сончање од страна на бремени жени и деца.

Опис

* Безбедна крема за користење со 100% нон-нано минерални активни состојки

* Ќе се чувствувате комфорно преку целиот ден, без да имате лепливо и непријатно чувтсво по нанесување на кремата за сончање

* Фиксирана шминка, без замачкување и вадење

* Бела трага сведена на минимум, нема затворање на порите

* Крема за сончање без есенцијални масла и без ароми и мириси

За мене

Дневна крема за сончање која одлично ќе и одговара на важата кожа со мек финиш и комфорно чувство!

Нуди решение за двајца, и за мојата сензитивна кожа, но и за моето дете!

Оваа крема за сончање со висока минерална и физичка заштита од сонце може да се користи на сите типови на кожа, од сензитивна зрела кожа до онаа на бебето.

Не се апсорбира во вашата кожа и безбедно ги рефлектира и УВА и УВБ зраците.Оваа крема за сончање одлично ќе и прилега на вашата кожа и ќе имате чувство како да имате нанесено лесен лосион. Ако се двоумите дали да користите крема за сончање со минерални филтри заради незјините вообичени карактеристики како лепливоста, тогаш треба да го пробате  PURITO Comfy Water Sunblock, со кој со сигурност нема да имате таккво искуство и ќе се чувствувате комфорно во вашата кожа.

PURITO Comfy Water Sunblock е крема за сончање со минерални филтри со 100% нон нано состојки и нуди висока минерална и физичка заштита. Наменета е за дневно користење и во нејзиниот состав има 70% вода и ја покрива вашата кожа со влажност и чиста подлога и се аплицира еднакво и нежно на кожата.

Клучно

Улогата на кремата за сончање е тоа што таа останува на горниот слој на кожата со цел да ги одбие и отргне штетните УВА зраци од кожата.

  • Луѓето кои имаат сензитивна кожа може да ја користат кремата безбедно и комфорно заради тоа што од нејзиниот состав се исклучен сите парфеми и есенцијални масла.
  • Кремата има100% нон нано минерални филтри која ги рефлектира и отргнува 100% од УВ зраците од површината на кожата. Може да ја користат и бремени жени и деца, како и секој друг член од фамилијата.
  • Станува збор за свежа и лесна крема за сончање која не дава лепливо чувство и замачкување на шминката за разлика од останатите креми за сончање кои ги имате пробано, поради тоа што во самиот состав има 70% вода и лиценцираната технологија која Purito ја има користено во нејзиниот состав, за да крајниот резултат е мек и свеж изглед на кожата.
  • SPF 50+ PA++++ рангирањето значи дека кремата за сончање целосно и безбедно ги блокира УВ зраците.
  • Нема никакво воспалително дејство, па затоа е ефективна при користење на кожа со акни. И заради тоа што во составот има нон нано цинк оксид како главна состојка, не предизвикува никаква иритација, на дури и најсензитивната кожа.
  • Поради тоа што содржи: madecassoside, asiaticoside, madecassic acid, и asiatic acid, сите екстрактирани од азиската центела, кремата е ефикасна за проблематична кожа и има смирувачки ефект за неа, како и за лузните.

Состојки

Начини на испорака

Bebe Home Ви нуди бесплатна испорака на сите пратки.
Начините на плаќање за online порачките се:
– со кредитна картичка Visa или MasterCard
– плаќање при достава на врата со откуп
Испораките ги вршиме преку Карго Експрес Битола во рок од 1-3 работни дена од порачката, но во некои исклучителни ситуации и до 5 работни денови.
За сите дополнителни информации испратете ни email на [email protected] или побарајте не на 072 250011.

Како се користи

Супер тип! #1

Како да ја аплицирате кремата за сончање соодветно и паметно! Чекор 1. Ако вашата кожа е сува, аплицирајте малку CICA крема на вашата кожа пред да ја аплицирате кремата за сончање, за да создадете влажна и хидратантна подлога. Чекор 2. Истиснете нанадвор од кремата на вашиот показалец од средината па се до врвот на прстот. Не ја аплицирајте целата количина наеднаш; аплицирајте во помали делови да ја покриете цела посакувана зона на вашата кожа со нежно тапкање со вашиот прст, распространувајќи ја кремата за сончање околу целата зона. Чекор 3. Реаплицирајте ја кремата за сончање на секои 3 часа.

Супер тип! #2

Вистинскиот начин како да ја исчистите кремата за сончање со физички заштитен фактор! Тешко е да ја отстраните кремата со физички заштитен фактор од вашата кожа само со миење на кожата со вода или само со мицерална вода. Кремата со физички заштитен фактор мора да биде отстранета нежно со средство наменето за чистење на кожата на лицето за да ја отстраните секоја трага. Мијте нежно и целосно користејќи го PURITO’s Mochi Mochi Konjac Sponge!

X