10% попуст Добивате 27 Поени!

PURITO Fermented Complex 94 Boosting Essence

1,499ден 1,349ден

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром
Струга

21 на залиха

Користете го секое утро и вечер. За максимален ефект користете го заедно со Galacto Essence. Погледнете ја PURITO Питера 2+1 Рутина.
По чистењето на лицето, натопете козметичко памукче во овој тонер и поминете ја кожата на лицето. Повторно, земете соодветна количина од тонерот и нанесете преку целото лице и оставете да се апсорбира.
„Лактобацилус/ферментиран ориз„ служи за потиснување на меланогенезата и да помогне во осветлување на кожата и „Бифида Фермент Лизат” која е пробиотска состојка која помага во подобрување на целосниот тен и текстура на кожата, како и целосна хидратација на вашата сува кожа.
Покрај ферментираните екстракти од зрнести плодови и филтрати, овој производ содржи и Нијацинамид за ефективно осветлување на кожата и Аденозин која е состојка за против стареење на кожата и која го зајакнува процесот на зголемување на бројот на клетките во дермисот што помага во одржување на цврстината на кожата.
Нијацинамидот е ефективен за осветлување на кожата ако е присутен во количество од 2% до 5%. PURITO Fermented Complex 94 Boosting essence содржи 3% Нијацинамид.

Опис

За мене

Со една капка чудо,  до блескава и здрава кожа!

Со ефективната пенетрација на малите честички, природната ферментирана нутритивна есенција со 94% ферментиран комплекс постигнува висока апсорпција и пенетрација во споредба со вообичаените производи.  Оваа есенција содржи Нијацинамид кој го чисти и изедначува тенот на кожата и Аденозин кој ја одржува цврстината на кожата и ги намалува брчките и го зајакнува процесот на зголемување на бројот на клетките во дермисот.

 

Клучно

  1. Од оваа есенција се комплетно исклучени опасните и штетните состојки како што се Феноксетанол, Парабени и ПЕГ. Сите состојки се нежни и чисти и може да се користат и за сензитивната кожа.
  2. Не само што ја подобрува еластичноста на кожата, туку исто така и брзо ја смирува иритираната кожа за стекнување на максимално здрава, јака и цврста кожа.

Супер Тип!

Питера 2+1 Нутритивна нега за кожата со долготраен нутритивен бенефит

 

Состојки

Начини на испорака

Bebe Home Ви нуди бесплатна испорака на сите пратки.
Начините на плаќање за online порачките се:
– со кредитна картичка Visa или MasterCard
– плаќање при достава на врата со откуп
Испораките ги вршиме преку Карго Експрес Битола во рок од 1-3 работни дена од порачката, но во некои исклучителни ситуации и до 5 работни денови.
За сите дополнителни информации испратете ни email на [email protected] или побарајте не на 072 250011.

Како се користи

Чекор 1

По чистењето на лицето, аплицирајте крема за очи. Натопете на козметичко памукче од ферментираната есенција и поминете ја целата текстура на кожата на лицето.

Чекор 2

Повторно, ставете соодтветна количина од Ферментираната Есенција на вашата дланка и натопете го целото лице.

Чекор 3

Откако ќе се апсорбира Ферментирата Есенција, испумпајте од Галакто Серумот еднаш или два пати и нанесете на вашето лице да создадете заштитен влажен слој.

Чекор 4

Ако има потреба, аплицирајте уште еднаш да создадете перфектна влажна бариера.

X