10% попуст Добивате 18 Поени!

PURITO From Green Deep Foaming Cleanser

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром
Струга

60 на залиха

Здравата површина на кожата се состои од кожните потни жлезди и лојни жлезди кои формираат тенок слој од ПХ 4.5 до 6.5. Производите со ниска киселост (ПХ вредност) ја заштитуваат вашата кожа со одржување на ПХ вредноста на кожата.

Опис

За мене

Прв чекор со кој го започнувате и завршувате вашиот ден.

Овој чистач има ПХ вредност од 5.5, и со тоа ја одржува вашата кожа влажна и хидрирана по чистењето.Овој чистач може да го користите наутро и навечер и е соодветен за користење на сите типови на кожа. Богатата, хранлива и микро пенеста структура на чистачот ја отстранува нечистотијата и трагите наталожени внатре во порите и ја зајакнува кожната бариера со екстрактот од Азиска Центела и ја одржува вашата кожа здрава.

Зошто мене?

Без присуство на хемиски сурфактанти

Без присуство на хемиски сурфактанти како што се СЛС, СЛЕС, туку само природни сурфактанти кои се добиваат од кокос кои ја одржуваат вашата кожа здрава.

Чистач со подобрена формула и моќ на чистење со хранлива и кремаста пенеста структура.

Хранлива и кремаста пенеста структура дизајнирана со цел успешно да ја отстрани шминката и трагите кои останале внатре во порите на кожата.

Минимални, но основни состојки за да ја смирите вашата кожа.

Содржи 20 основни состојки кои се соодветни за користење на сите типови на кожа, па дури и на сензитивната кожа.

 Основни состојки кои произлегуваат од природата за целосен ефект на хидрирана кожа.

Комбинација од екстракти од Зелен чај и Азиска центела за смирување и балансирање на вашата кожа.

 

Клучно!

  • Овој чистач не содржи хемиски сурфактанти како што се СЛС, СЛЕС, туку само природни сурфактанти кои се добиваат од кокос за хранење на кожата.
  • Овој чистач ефективно ја отстранува шминката и трагите наталожени внатре во порите со својата хранлива и кремаста пенеста структура.
  • Овој чистач содржи 20 основни состојки кои се неопходни за сите типови на кожа вклучувајќи ја и сензитивната кожа.
  • Oвој чистач помага во смирување на кожата и зајакнување на кожната бариера со екстрактите од Азиска Центела и Зелен чај.

 

ph Тест

 

тест за густина на пена

 

тест за моќ на чистење

 

Состојки

Water, Sodium Cocoyl Isethionate, Glycerin, Sodium Methyl Cocoyl Taurate, Butylene Glycol, Coco-Betaine, Potassium Cocoyl Glycinate, Potassium Benzoate, Sodium Chloride, Polyquaternium-67, Potassium Cocoate,Centella Asiatica Extract, Citric Acid, Camellia Sinensis Leaf Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Agrimonia Eupatoria Extract, Disodium EDTA, Houttuynia Cordata Extract, Perilla Frutescens Leaf Extract, Sodium Acetate

Начини на испорака

Bebe Home Ви нуди бесплатна испорака на сите пратки.
Начините на плаќање за online порачките се:
– со кредитна картичка Visa или MasterCard
– плаќање при достава на врата со откуп
Испораките ги вршиме преку Карго Експрес Битола во рок од 1-3 работни дена од порачката, но во некои исклучителни ситуации и до 5 работни денови.
За сите дополнителни информации испратете ни email на [email protected] или побарајте не на 072 250011.

Како се користи

Утринска Рутина # Чекор 1

Земете умерено количество и направете пена со вода.

Утринска Рутина # Чекор 2

Аплицирајте ја пената нежно на кожата и масирајте со кружни движења.

Утринска Рутина # Чекор 3

По 30 секунди измијте го лицето со топла вода.

Ноќна рутина # Чекор1

Прво отстранете ја шминката со PURITO BB чистачот.

Ноќна рутина # Чекор 2

Земете соодветна количина од Purito From Green Deep Foaming Cleanser и додадете доволно вода, направете пена и аплицирајте на лицето.

Ноќна рутина # Чекор 3

Масирајте нежно и отстранете ја шминката со млака вода.

X