10% попуст Добивате 27 Поени!

PURITO Galacto Niacin 97 Power Essence

1,499ден 1,349ден

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром
Струга

43 на залиха

Наутро и навечер по чистењето на лицето, исчистете го лицето со Fermented Essence. Испумпајте еднаш или два пати од Galacto Essence и аплицирајте преку кожата на целото лице и оставете го да се апсорбира.
Ферментираниот Галактомис содржи природни хидрирачки фактори, слични на клетките на кожата кои ги балансираат маснотитиите и водата. И помага на кожата повторно да добие чиста, сјајна и цврста текстура како порцелан.
Ферментираниот Галактомис е создаден користејќи ја добрата бактерија од природен квасец. Изведувајќи ги од ферментирана бактерија само ензимите и состојките кои се благотворни за кожата, се дуплира ефикасноста на постоечките ензими да го зголеми степенот на апсорпција на кожата.
По чистењето на кожата, земете козметичко памукче на кое ќе натопите од Galacto Essence, аплицирајте на вашата кожа и оставете да се апсорбира и потоа аплицирајте Витамиц Ц серум да го максимизирате осветлувачкиот ефект на кожата. Аплицирајте Sea Buckthorn Cream која е одлична за постигнување на осветлувачки ефект во последниот степен за хидратација и заштита на кожата.

Опис

За мене

Златен рецепт за чиста, сјајна и перфектна кожа!

Оваа есенција се состои од 92% ферментиран галактомис (galactomisses), кој е високо квалитетен сиров материјал богат со витамини, минерали, амино киселини, органски киселини и пептиди добиени од квасец и максималните дозволени 5% ниацинамид од страна на Министерството за безбедност на храна и лекови. Ги извлекува максималните осветлувачки и измазнувачки ефекти додека значително го подобрува здравјето на кожата и сјајот. „Лактобацилус/ферментиран ориз„ служи за потиснување на меланогенезата и да помогне во осветлување на кожата и „Бифида Фермент Лизат” која е пробиотска состојка која помага во подобрување на целосниот тен и текстура на кожата, како и целосна хидратација на вашата сува кожа.

Клучно

  1. Питера есенцијата (природна био состојка која потекнува од ферментацијата на квасецот) целосно ги елиминира штетните состојки како што се Феноксетанолот, Парабен и ПЕГ кои се вообичаени состојки на скапите ферментирани есенции.
  2. Серумот комплетно ги елиминира опасните состојки како што се Феноксетанолот, парабен и ПЕГ. Сите состојки се нежни и чисти дури и за сензитивна кожа.
  3. Станува збор за целосно природен и чист производ со високо квалитетни, високо концентрирани сирови состојки.
  4. Есенцијата изобилува со хранливи материи, но исто така содржи и Бифида Фермент Лизат кој ја заштитува кожата од атописки дерматит, затегнатост и слабост. Галактомисот исто така ја осветлува кожата.

 

Супер Тип!

ПИТЕРА 2+1=3 Чекори, Нутритивна нега!

Состојки

Galactomyces Ferment Filtrate, Niacinamide, 1,2-Hexanediol, Viscum Album (Mistletoe) Leaf Extract, Bifida Ferment Lysate, Lactobacillus Ferment, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Arginine, Allantoin, Adenosine, Dipotassium Glycyrrhizate, Disodium EDTA

Начини на испорака

Bebe Home Ви нуди бесплатна испорака на сите пратки.
Начините на плаќање за online порачките се:
– со кредитна картичка Visa или MasterCard
– плаќање при достава на врата со откуп
Испораките ги вршиме преку Карго Експрес Битола во рок од 1-3 работни дена од порачката, но во некои исклучителни ситуации и до 5 работни денови.
За сите дополнителни информации испратете ни email на [email protected] или побарајте не на 072 250011.

Како се користи

Чекор 1

По чистењето на лицето, аплицирајте крема за очи. Натопете на коземтичко памукче од Fermented Essence и исчистете преку целата текстура на кожата.

Чекор 2

Повторно ставете од Fermented Essence на вашата дланка и нанесете нежно преку целото лице.

Чекор 3

Откако ќе се апсорбира Fermented Essence, испумпајте од Galacto Serum еднаш или два пати и аплицирајте на целото лице да создадете хидратантен слој.

Тип #

Ако е потребно, аплицирајте уште еднаш до постигнување на перфектна влажна бариера.

X