10% попуст Добивате 22 Поени!

PURITO Pure Hyaluronic Acid 90 Serum

1,229ден 1,106ден

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром
Струга

41 на залиха

По нанесување на тонер на вашата кожа на лицето, аплицирајте нежно, соодветна количина од серумот преку целото лице. Може да го користите заедно со крема на сува или уморна кожа за подобар ефект.
Алкохолот може привремено да даде освежувачко чувство, но на подолги стази може да создаде мртви клетки на кожата. Purito производите нудат здрава и освежувачка сензација користејќи само хијалуронска киселина наместо алкохол.
Хијалуронската киселина ги надополнува клетките на кожата со влажност и е многу ефикасна за нега за фините брчки.
Кога го користите серумот заедно со PURITO Deep Sea Pure Water Cream, ќе ја елиминирате внатрешната сувост и жедната кожа, резултирајќи со влажен и хидрирачки ефект.
Во составот на овој серум покрај хијалуронската киселина, има и витамин Ц и екстракт од алое вера. Најосновните елементи за намалување на црвенилото и лузните настанати од акни се токму витаминот Ц и хијалуронската киселина, па со тоа серумот ќе ви помогне да ги смирите црвенилото и проблематичните лузни настанати од акни.

Опис

За мене

Водена бомба за  дехидрирана масна кожа!

Хијалуронската киселина е природна состојка која извлекува до 1000 пати од тежината на сопствената влажност и го формира дермисот на кожата со колаген и еластин. Исто така, таа е клучна состојка која е вклучена во хранењето на клетките на кожата и заслужна за регенерација и создавање на нова кожа. Серумот Чиста Хијалуронска киселина 90 содржи и витамин Ц, кој е ефективен за осветлување на кожата, измазнување на брчки и против стареење на кожата.

Клучно

  1. Хијалуронската киселина е главна состојка во составот на овој серум со неверојатни 90%.
  2. Одлична искористеност со лесна влажна текстура и брзо впивање без леплив и лигав момент.
  3. Со тоа што во својот состав содржи и витамин Ц, серумот обезбедува значајно осветлување на тенот на кожата.
  4. Серумот содржи аскорбинска киселина, екстракт од лист од алое вера, лактобацилус и хлорела фермент.

Длабока хидратација од синото море, ПУРИТО освежувачка хидратантна рутина!

Состојки

Sodium Hyaluronate liquid(90%), Glycerin, Water, 1,2-Hexanediol, Niacinamide, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Tuber MagnatumExtract, CamelliaSinensis Leaf Extract,Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Sodium Polyacrylate, Adenosine, Disodium EDTA, Tocopheryl Acetate, Ascorbic Acid, Lactobacillus/Kelp Ferment Filtrate, Chlorella Ferment

Начини на испорака

Bebe Home Ви нуди бесплатна испорака на сите пратки.
Начините на плаќање за online порачките се:
– со кредитна картичка Visa или MasterCard
– плаќање при достава на врата со откуп
Испораките ги вршиме преку Карго Експрес Битола во рок од 1-3 работни дена од порачката, но во некои исклучителни ситуации и до 5 работни денови.
За сите дополнителни информации испратете ни email на [email protected] или побарајте не на 072 250011.

Како се користи

Супер тип # 1

Измешајте 1:1 од Purito Pure Hyaluronic Acid 90 Serum и од PURITO Deep Sea Pure Water Cream и оставете да се апсорбира во кожата на целото лице. Со оваа комбинација ќе и пружите длабока хидратација и освежување на кожата.

X