10% попуст Добивате 22 Поени!

PURITO Pure Vitamin C Serum

1,229ден 1,106ден

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром
Струга

5 на залиха

Аплицирајте од Витамин Ц серумот по чистењето на лицето секоја вечер. Аплицирајте од кремата за очи околу очите и околу устата, извадете го Витаминот Ц серумот од фрижидер, испумпајте 1-2 пати и нежно нанесете на лицето и оставете да се апсорбира. Ви препорачуваме Витамин Ц серумот да да го користите навечер. Задолжително, исто така користете крема за сончање како последен чекор од вашата утринска рутина за нега на кожата.
Заради природата на чистиот Витамин Ц, кој е чувствителен на кислород, светлина и топлина, потемнувањето може да настане во зависност од местото и начинот на складирање. Затоа, задолжително чувајте го во фрижидер.
Витаминот Ц (Л-аскорбинска киселина) е изведен од зрнеста храна и зеленчуци. Добиен високо квалитетен Витамин Ц преку серија на процеси за 100% чист и високо концентриран.
Сите производи на PURITO не содржат хемиски конзерванси, па заради тоа бојата на содржината може минимално да варира зависно од производството. Ако бојата се менува од жолтеникава во темно портокалова на средината, производот е сè уште е безбеден за користење. Како и да е, ако содржината се претвори во кафена откако ќе се отвори и ќе се остави долго време отворена пред или по користењето, не треба повеќе да се користи. Најдобро е да се искористи во рок од 3 месеци од денот на отварање на производот.
Аплицирајќи од витамин Ц серумот, по внимателното отстранување на мртвите клетки од кожата со ABP Liquid, тој ефикасно ќе се апсорбира во вашата кожа и со тоа ќе помогне во подобрување на состојбата на вашата кожа за побрзо време.

Опис

За мене

Време е за Витамин ЦI !

Главните состојки се Витамин Ц 5%  и хијалуронска киселина 89% заедно со природниот ниацинамид и екстракт од црвен женсен за подмладување на кожата. Серумот ги смирува лузните настанати од акни, темните кругови и пегите со избелувачка функционалност и ја заштитува кожата од стареење. Серумот овозможува чист и еднаков тен на кожата и еластична здрава кожа.

Клучно

  1. Проблемот со оксидација на витаминот Ц го решивме со тоа што користиме кафено шише во кое се наоѓа серумот, кој ја заштитува содржината од дирекната сончева светлина.
  2. Одличен Витамин Ц Серум (60 мл) кој може да се користи редовно за добивање посветла кожа со природен чист Витамин Ц.
  3. Користени се само едноставни, високо концентрирани, безбедни и високо квалитетни состојки и со редовно користење на мала количина од серумот со сигурност ќе имате задоволувачки резултати.

 

Супер Тип!

Користете го овој Серум со Витамин Ц редовно еден месец. Со сигурност ќе искусите осветлена кожа и лузните настанати од акни ќе избледуваат се повеќе и повеќе од ден за ден.

Состојки

Sodium Hyaluronate liquid, Ascorbic Acid(5%), 1,2-Hexanediol, Niacinamide, Arginine, Nelumbo Nucifera Flower Extract, Magnolia Liliflora Bud Extract, Lilium Tigrinum Extract, Paeonia Lactiflora Root Extract, Tuber Magnatum Extract, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Panax Ginseng Root Extract, Brassica Oleracea Italica (Broccoli) Extract, Ananas Sativua(Pineapple) Fruit Extract, Curcuma Longa (Tumeric) Root Extract, Sodium Polyacrylate, Adenosine, Disodium EDTA

Начини на испорака

Bebe Home Ви нуди бесплатна испорака на сите пратки.
Начините на плаќање за online порачките се:
– со кредитна картичка Visa или MasterCard
– плаќање при достава на врата со откуп
Испораките ги вршиме преку Карго Експрес Битола во рок од 1-3 работни дена од порачката, но во некои исклучителни ситуации и до 5 работни денови.
За сите дополнителни информации испратете ни email на [email protected] или побарајте не на 072 250011.

Како се користи

Чекор 1

По чистењето на кожата на лицето, ексфолирајте и смирете ја вашата кожа во исто време со Purito Mild Pad за измазнување и омекнување на линиите на текстурата на кожата.

Чекор 2

Земете го Витамин Ц серумот од фрижидерот, аплицирајте соодветна количина на кожата и оставете да се апсорбира.

Чекор 3

Аплицирајте слој од кремата на вашата кожа да го максимизирате ефектот на хидратација и озветлување на кожата.

X