10% попуст Добивате 23 Поени!

PURITO Sea Buckthorn Vital 70 Cream

1,297ден 1,167ден

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром
Струга

46 на залиха

По чистењето на лицето и по тонер и серум рутините аплицирајте од оваа крема. Ја заштитува вашата кожа од надворешните влијанија со создавање на заштитен слој на кожата кој спречува губење на влажноста.
Производот обезбедува седум витамински ефекти – Витамин А за мазна кожа, Витамин Е за заштита на кожата, Витамин Д за имунитетот на кожата, Витамин Б за смирување и хранење на кожата, Витамин П за антибактериско дејство и Витамин К за против стареење на кожата.
Што повеќе Меланин, кој е важен фактор во определувањето на пигментацијата на кожата, толку потемна кожа. Затоа, нанесувањето на витамин Ц на кожата е важно бидејќи го спречува создавањето на меланоцитите и со тоа го спречува производството на меланин. Во составот на кремата има исто така и Ниацинамид чија улога исто така е осветлување и регулирање на пигментацијата на кожата.
Нанесувањето на Витамин Ц на меланинскиот пигмент кој е причина за кафените лузни настанати од акни, го спречува производството на меланин и заедно со ниацинамидот го подобрува ефектот на осветлување на кожата, помагајќи во елиминирање на лузните.
Бобинките од волчји трн се многу богати со витамини и заради тоа се нарекува овошје од витаминско дрво (или Hippophae rhamnoides). Затоа, бобинките од волчји трн помагаат во смирување на уморна кожа, ја заштитуваат кожата од штетни надворешни фактори и ја одржуваат виталноста на кожата.

Опис

За мене

Време е за Витамин Ц !

Витаминска крема со состав од 70% високо концентриран екстракт од бобинки од волчји трн кој содржи до 2000 мг витамин Ц со цел да ја нахрани и хидратира безживотната кожа и да го избалансира тенот на кожата. Станува збор за безбедна и искрена козметика која во својот состав не ги содржи 20те опасни состојки, 26те алергени или конзерванси. Производот ќе има подобар ефект ако се чува во фрижидер како што го чувате и складирате свежото овошје.

 

Клучно

  1. Крема со високо концентриран 70% екстракт од бобинки од волчји трн како база наместо прочистена вода.
  2. Кремата има состав од сирови состојки од бобинките од волчји трн, а не од водата од бобинките од волчји трн.
  3. Кремата содржи природно масло од лушпа од портокал со цел да пренесе свеж мирис, без ништо вештачко во составот.
  4. Безбеден производ изработен целосно од нежни и чисти природни состојки.

 

Супер Тип!

Рутина со Витамин Ц која резултира со осветлување на вашата кожа со виталност!

Состојки

Hippophae Rhamnoides Fruit Extract(70%), Methylpropanediol, Glycerin, Cetyl Ethylhexanoate, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Niacinamide, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Cetearyl Alcohol, Phenyl Trimethicone, Portulaca Oleracea Extract, Citrus Unshiu Extract, Sodium Hyaluronate, Butylene Glycol, Adenosine, Panthenol, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Sorbitan Stearate, Glyceryl Stearate SE, Methyl Methacrylate Crosspolymer, 1,2-Hexanediol, Carbomer, Arginine, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Caprylyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA

Начини на испорака

Bebe Home Ви нуди бесплатна испорака на сите пратки.
Начините на плаќање за online порачките се:
– со кредитна картичка Visa или MasterCard
– плаќање при достава на врата со откуп
Испораките ги вршиме преку Карго Експрес Битола во рок од 1-3 работни дена од порачката, но во некои исклучителни ситуации и до 5 работни денови.
За сите дополнителни информации испратете ни email на [email protected] или побарајте не на 072 250011.

Како се користи

# Утринска рутина Чекор 1

По чистењето ексфолирајте и смирете ја вашата кожа во исто време со Purito Mild Pad за измазнување и омекнување на текстурата на кожата.

# Утринска рутина Чекор 2

Нанесете Purito Boosting Essence на вашата кожа за максимален ефект.

# Утринска рутина Чекор 3

Аплицирајте ја кремата од бобинки од волчји трн во кожата.

# Утринска рутина Чекор 4

Аплицирајте крема за сончање Centella Safe Sun да ја заштите вашата кожа од ултравиолетовите зраци со цел да ви помогне да ја елиминирате пигментацијата и кафените лузни од акни.

# Вечерна рутина Чекор 1

По чистењето ексфолирајте и смирете ја вашата кожа во исто време со Purito Mild Pad за измазнување и омекнување на текстурата на кожата.

# Вечерна рутина Чекор 2

Земете го Серумот со Витамин Ц од вашиот фрижидер, нанесете умерена количина на кожата и почекајте да се апсорбира се додека не се формира тенка подлога на вашата кожа.

# Вечерна рутина Чекор 3

Аплицирајте од кремата од бобинки од волчји трн да го максимизирате ефектот на хидратација и осветлување на кожата.

X