25% попуст Добивате 16 Поени!

PURITO Snail All In One BB Cleanser

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

Нема на залиха

Продуктот не е достапен во моментов.

Како чекор за чистење на кожата на лицето, аплицирајте од чистачот доволна количина со млака вода, потоа направете пена и нежно масирајте го целото лице. По 1-2 минути измијте го лицето со млака вода.
Состојките како што се: ПЕГ, минерално масло, Парабени итн, кои генерално се наоѓаат во составот на многу производи за чистење на кожата на лицето и истите може да предизвикаат проблеми со кожата или да доведат до вложување на ефектите, од овој чистач се целосно елиминирани. Чистачот е изработен од нежни и природни состојки кои се соодветни за сензитивна кожа.
Чистачот содржи екстракт од слуз од полжав кој ја храни кожата и екстракт од зелен чај и Азиска Центела да ја надополнат влажноста, обезбедувајќи мека кожа по чистењето на кожата на лицето без никакво чувство на затегнатост и сувост.
Чистачот „Се Во Едно„ е мултифункционален, а тоа значи дека со него се заменуваат и првото и второто чистење на лицето. Како и да е, треба да користите отстранувач за потешка шминка, како што е шминката за очи и уста.
Станува збор за чистач со ниска ПХ вредност, тоа е ПХ6 и обезбедува безбедна заштита за кожната бариера.

Опис

За мене

Чисто и безбедно отсранете ја вашата шминка!

BB Cleanser  е повеќенаменски гел за чистење кој ги заменува првиот и вториот чекор за чистење на лицето и е доста ефикасен за отстранување на шминката, како и ББ кремата.Овој повеќенамески гел за чистење кој има екстракт од слуз од полжав кој помага во отстранување и измазнување на лузните, брчките и кожните проблеми. Гел за чистење на кожата со ПХ6 вредност, кој не предизвикува иритации на сензитивната кожа, нема присуство на 10те опасни состојки и обезбедува перфектно чистење на кожата.

Клучно

  1. Паметен гел за чистење на кожата кој ја чисти и отстранува само шминката оставајќи ги есенцијалното масло и водата.
  2. Слузот од полжав во производот нежно ја чисти кожата без да ја чувствувате сува после чистењето.
  3. Одберете само безбедни состојки за сензитивна кожа.
  4. Екстрактот од Азиска Центела и екстрактот од зелен чај ја хидрираат и освежуваат кожата по чистењето.

 

Супер Тип!

Чистење на кожата на лицето со кружни движења со чистачот и сунѓерот Гоњак (желе сунѓер)

Состојки

Water, Lauramide DEA, Sodium Laureth Sulfate, TEA-Lauryl Sulfate, Snail Secretion Filtrate, Sodium Lauryl Sulfate, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Cocamidopropyl Betaine, Potassium Cocoyl Glycinate, Sodium Cocoyl Isethionate, Dipropylene Glycol, Chlorphenesin, Citric Acid, Betaine, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Camellia Sinensis Leaf Extract, Ginkgo Biloba Leaf Extract, Centella Asiatica Extract, Disodium EDTA, Lavandula Angustifolia (Lavender) Flower Extract, Viola Tricolor Extract, Centaurea Cyanus Flower Extract, Butylene Glycol, Pentylene Glycol, Methylisothiazolinone, 1,2-Hexanediol, Caprylyl Glycol, Fragrance

Начини на испорака

Bebe Home Ви нуди бесплатна испорака на сите пратки над 1500 денари.
Начините на плаќање за online порачките се:
– со кредитна картичка Visa или MasterCard
– плаќање при достава на врата со откуп
Испораките ги вршиме преку Карго Експрес Битола во рок од 1-3 работни дена од порачката, но во некои исклучителни ситуации и до 5 работни денови.
За сите дополнителни информации испратете ни email на [email protected] или побарајте не на 072 250011.

Како се користи

Чекор 1

Ставете соодветна количина од чистачот од слуз од полжав на сунѓерот Гоњак, потопете го во вода и запенете.

Чекор 2

Масирајте 1 до 2 минути со кружни движења со запенетиот сунѓер Гоњак.

Чекор 3

Исплакнете ја кожата на лицето целосно со млака вода.

Чекор 4

Измијте го сунѓерот Гоњак нежно и поставете го на суво место да се исуши.

X