10% попуст Добивате 15 Поени!

PURITO Snail Clearing BB cream SPF38/PA+++ #21 Light Beige

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром
Струга

59 на залиха

По завршувањето на вашата рутина за нега на кожата, нанесете нежно од овој производ преку текстурата на кожата. Нанесете мало количество на деловите на кои им е потребна поголема покривност и со тоа ќе добиете ефект на коректор.
Производот содржи слуз од полжав кој ја пренесува влажноста и хранливоста одвнатре во кожата. И дава висока покривност и поддршка на кожата и го намалува појавувањето на мртвите клетки на кожата, па на тој начин користејќи ја оваа ББ крема добивате перфектна шминка без некасан „cakey” ефект.
Со заштитен влажен слој од слузот од полжав, ефектите за против стареење на кожата се одобрени од страна на Министерството за безбедност на храна и лекови.
Во составот на оваа ББ крема има нежни и безбедни природни состојки, како што се екстракти од сладок корен, шизандра, морски нарцис и слуз од полжав, па со тоа производот е безбеден за користење на сите типови на кожа.
ББ кремата има ултра лесна текстура, без да остави лепливо и непријатно чувство. Дава длабока хидратација на кожата.

Опис

PURITO Snail Clearing BB cream 30ml

 

За мене

Перфектен производ со кој ќе добиете сјајна, блескава и перфектна кожа!

PURITO Snail Clearing BB cream содржи прочистен слуз од полжав и обезбедува хидратација и експресија на ултра мека кожа.

Станува збор за „СЕ ВО ЕДНО“ производ кој опфаќа осветлување, УВ заштита и нега за против стареење на кожата, па со тоа добивате и одлична покривна подлога (течна пудра) и нега за кожата истовремено.

Бидејќи нуди одлична покривност, со PURITO Snail Clearing BB cream добивате перфектна подлога за шминка без да имате потреба од специјална база за шминка.

Како дополнување, производот содржи екстракти од сладок корен и шизандра со цел да го намали производството на меланин и да имате транспарентна кожа дури и кога ќе ја отстраните шминката.

 

Клучно

  1. Со овој производ добивате комбинирана нега за кожата и тоа: УВ заштита, нега за подмладување и осветлување на кожата.
  2. Од составот на овој производ се исклучени сите опасни и штетни состојки како што се: силикони, парабени и талк кои вообичаено ги има во составот на повеќето производи за убавина и шминка.
  3. Спречува појава на мозолчиња, лесна текстура на крема/течна пудра со одлична покривност со миксирани природни состојки (сладок корен- шизандра) и не содржи стеарински состојки кои ги зачепуваат порите.

 

Супер Тип!

Состојки

Water, Titanium Dioxide (CI 77891), Ethylhexyl Methoxycinnamate, Cyclopentasiloxane, Butylene Glycol, Ethylhexyl Salicylate, Cyclohexasiloxane, Snail Secretion Filtrate, Lauryl PEG-8 Dimethicone, Mineral Oil, Niacinamide, Zinc Oxide, Mica (CI 77019), Disteardimonium Hectorite, Magnesium Sulfate, Sorbitan Sesquioleate, Iron Oxides (CI 77492), Iron Oxides (CI 77491), Iron Oxides (CI 77499), Synthetic Beeswax, Zinc Stearate, Triethoxycaprylylsilane, Aluminum Hydroxide, Caprylyl Glycol, Glycerin,Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Allantoin, Panthenol, Caprylhydroxamic Acid, Ultramarines (CI 77007), Adenosine, Biosaccharide Gum-4, Pancratium Maritimum Extract, Agave Americana Leaf Extract, Fragrance

Начини на испорака

Bebe Home Ви нуди бесплатна испорака на сите пратки.
Начините на плаќање за online порачките се:
– со кредитна картичка Visa или MasterCard
– плаќање при достава на врата со откуп
Испораките ги вршиме преку Карго Експрес Битола во рок од 1-3 работни дена од порачката, но во некои исклучителни ситуации и до 5 работни денови.
За сите дополнителни информации испратете ни email на [email protected] или побарајте не на 072 250011.

Како се користи

Чекор 1

Нанесете прво Snail Repair Advanced Serum, па потоа Snail Clearing BB cream и добијте одлична и перфектна завршна покривна подлога за шминка! Со аплицирањето на серумот ќе ја измазните текстурата на кожата нежно и претпазливо, а потоа аплицирајте од Snail Clearing BB cream да добиете перфектна покривна подлога на кожата како и сјајна кожа за да ја завршите вашата makeup рутина. Екстрактот од слуз од полжав го контролира балансот на маснотија и влажност на кожата која е масна однадвор, а сува одвнатре за да добиете перфектен makeup finish.

X