10% попуст Добивате 22 Поени!

PURITO Snail Repair Advanced Serum

1,229ден 1,106ден

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром
Струга

Нема на залиха

Продуктот не е достапен во моментов.

Откако ќе нанесете тонер, испумпајте еднаш или два пати од серумот и аплицирајте преку целото лице, нежно и рамномерно и оставете да се апсорбира. По чистењето на лицето, пред легнување навечер, измешајте го овој серум со слуз од полжав со крема и аплицирајте целосно на вашето лице. Оваа комбинација ќе и даде длабока хидратација на вашата кожа преку ноќта.
Производот содржи неверојатни 93% прочистен слуз од полжав и со тоа серумот обезбедува доволно хранливи состојки за мазна, мека и еластична кожа. Серумот содржи и хијалуронска киселина за да обезбеди длабока хидратација на кожата.
Слузот од полжав помага во регенерацијата на кожата која е оштетена од ултравиолетовите зраци или надворешните влијанија, давајќи и на кожата виталност и мазност. Исто така ја одржува вашата кожа хидрирана долг период.
Слузот од полжав се состои од: муцин, алантоин, гликолинска киселина и колаген. Хондроитинот сулфат како главна состојка на Муцинот, ја храни и закрепнува кожата, додека алантоинот и гликолинската киселина ја зајакнуваат кожната бариера и колагенот и помага на сувата кожа со длабока хидратација и нега на брчките.
PURITO е ПРОТИВ тестирање на производи на животни. Заради тоа, сите наши производи не се тестирани на животни.

Опис

За мене

Затегнете ја еластичноста на вашата кожа!

99% чист и хранлив серум директно од природата.

Слузот од полжав ја заштитува оштетената кожа и исто така е одличен за намалувањето на пеги и лузните настанати од акни. Хијалуронската киселина, Пантенолот и Азиската Центела се состојки кои го зголемуваат еластинот и колагенот на кожата, правејќи го перфектен производ за против стареење. Со 93% високо концентриран слуз од полжав и помага на вашата кожа во надополнување на природната влажна бариера на кожата и да обезбеди долготрајна хидратација.

Клучно

  1. Високо концентрираниот слуз од полжав до 93% обезбедува одлична делотворност дури и со мала количина.
  2. Не содржи ниту една од 10те опасни состојки во козметиката, како што се: парабените, етанол, ПЕГ, вештачки ароми, вештачки бои и фталати.
  3. Производот содржи високо концентриран 93% прочистен слуз од полжав и хијалуронска киселина за богата исхрана и длабока хидратација на кожата со само една апликација.
  4. Екстрактот од слуз од полжав помага во намалување на кожните проблеми и лузните, исто така главните состојки како пантенолот и хијалуронска киселина ја одржуваат и надополнуваат влажноста и помагаат за нега на брчките.

 

Супер тип!

Интензивна нега која ја оздравува оштетената кожа.

Состојки

Snail Secretion Filtrate,Glycerin,Water,Sodium PCA,Pentylene Glycol,Hydroxyethylcellulose,Madecassoside,Centella Asiatica Leaf Extract,Asiaticoside,1,2-Hexanediol,Ethyl Hexanediol,Hydrolyzed Hyaluronic Acid,Centella Asiatica Extract,Panthenol,Ethylhexylglycerin,Glycosyl Trehalose, Disodium EDTA,Hydrogenated Starch Hydrolysate

Начини на испорака

Bebe Home Ви нуди бесплатна испорака на сите пратки.
Начините на плаќање за online порачките се:
– со кредитна картичка Visa или MasterCard
– плаќање при достава на врата со откуп
Испораките ги вршиме преку Карго Експрес Битола во рок од 1-3 работни дена од порачката, но во некои исклучителни ситуации и до 5 работни денови.
За сите дополнителни информации испратете ни email на [email protected] или побарајте не на 072 250011.

Како се користи

Наутро и навечер, измештајте 1:1

Snail Repair Serum со Centella Green Label Recovery Cream. Пречистениот слуз од полжав помага во обновувањето на клетките на кожата и хидратација додека екстрактот од Азиска Центела ги смирува настанатите кожни проблеми и дисколорации, дамки за екстра брзо и ефикасно подобрување на кожата.

X