10% попуст Добивате 263 Поени!

Reer Бејби Камера Л

14,590ден 13,131ден

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

3 на залиха

Опис

Камера BabyCam L пренесува јасна слика со звук во висока резолуција. Технологијата
FHSS (Frequency Hopping Spread Spectrum) гарантира кристално чиста врска без пречки.
Мониторот на BabyCam L е 100% отпорен на допир поради автоматското менување на
каналите во редовни интервали. Камера со висока резолуција на бебешката единица и
4,3″ TFT дисплеј со прилагодлива осветленост и два зума ви нудат одличен поглед на
вашето дете.BabyCam е опремена со интелигентно активирање на шум и движење (VOX):
Ако вашето дете блажено спие, камерата автоматски се префрла во режим на
подготвеност. Штом камерата прими звуци или детектира движења, таа повторно почнува
да пренесува. Можете да го поставите нивото на бучава на кое треба да започне
преносот. Покрај тоа, делот кај бебето работи постојано во ЕКО режим. Овие две
карактеристики на производот ја минимизираат потрошувачката на енергија на мониторот
за бебиња и исто така и онака ниското зрачење. BabyCam L може да се прилагоди до 70°
и да се насочи директно кон креветчето на вашето бебе. Затоа ви дава совршен поглед на
вашето дете. Интегрираниот држач ви овозможува да се поставите слободно на која било
рамна површина(завртките и ѕидните приклучоци не се вклучени).
– Контрола на опсег до 300 метри
– Потсетник
– Отпорен на добир
-Камера со широкоаголен објектив 50°
– TFT екран во боја од 4,3 инчи со висока резолуција со прилагодлива осветленост
– ЕКО режим: 0% зрачење во режим на мирување
– Функција VOX: интелигентно автоматско вклучување
– Двоен зум
-Функција за ноќно гледање
-Матична единица: траење на батеријата до 17 часа
– Камера: Работа со електрична енергија преку USB-кабел
-рилагодлива чувствителност на микрофонот
-Контрола на јачината на звукот

Начини на испорака

Bebe Home Ви нуди бесплатна испорака на сите пратки над 300 денари.
Начините на плаќање за online порачките се:
– со кредитна картичка Visa или MasterCard
– плаќање при достава на врата со откуп
Испораките ги вршиме преку некоја од овластиените фирми за достава во Р.Македонија во рок од 1-3 работни дена од порачката, но во некои исклучителни ситуации и до 5 работни денови.
За сите дополнителни информации испратете ни email на [email protected] или побарајте не на 072 250011.

X