Добивате 20 Поени!

Safety 1st Термометар за туш

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром
Струга

20 на залиха

Опис

Внимавајте водата за капење на вашето бебе секогаш да биде на соодветна температура. Тоа може да се овозможи со термометарот за туш на Safety 1st . Внимателно е дизајниран да ја покаже точната температура на водата што го прави совршен додаток за време на капењето на бебето.

Овој мал термометар се вклопува помеѓу цревото и главата на тушот и ви овозможува да ја видите температурата на водата. Дигитален дисплеј за температура кој е лесен за читање и дава резултат за само неколку секунди. Сигнализира со трепкање кога температурата на водата е 39 С и над неа. Се прилагодува на сите тушови. Соодветно за бебиња од 0+ месеци.

Карактеристики:

– Компатибилни на сите стандардни тушеви

– Време на резултат за 2 секунди

– Прецизност на екранот 1 ° C

– Опсег на мерење од 0 ° С до 89 ° С

– Точност

– +/- 1 Од 25 ° C до 50 ° C;

– +/- 2 Од 0 ° С до 25 ° С и од 50 ° С до 69 ° С

– Карактеристичен визуелен аларм (LED)

– Работи на батерии

Димензии: 10cm x 3cm x 20 cm

Тежина: 36,3 g

Начини на испорака

Bebe Home Ви нуди бесплатна испорака на сите пратки.
Начините на плаќање за online порачките се:
– со кредитна картичка Visa или MasterCard
– плаќање при достава на врата со откуп
Испораките ги вршиме преку Карго Експрес Битола во рок од 1-3 работни дена од порачката, но во некои исклучителни ситуации и до 5 работни денови.
За сите дополнителни информации испратете ни email на [email protected] или побарајте не на 072 250011.

X