15% попуст Добивате 442 Поени!

Maxi-Cosi Titan Pro i-Size Authentic Grey

25,990ден 22,092ден

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

1 на залиха

Опис

Titan Pro i-Size е дизајниран според највисоките безбедносни стандарди на i-Size за да им понуди на родителите најдобрата заштита за нивното дете од 15 месеци до 12 години.Преполно со најнова технологија и иновации, седиштата за автомобили Maxi-Cosi Titan Pro i-Size е врвен заштитник додека вашето дете расте. Според истражувањето на Maxi-Cosi, 45% од ударите на автомобилот доаѓаат од страна, со ова знаење тие го дизајнираа Titan Pro i-Size да има безбедносни перничиња Airprotect во потпирачот за глава и G-Cell 2.0 Side Impact Protection. Функцијата G-Cell 2.0 делува како дополнителна вградена заштита и обезбедува подобрена заштита поради неговата 3D апсорпција на удари.Седиштето за автомобил Titan Pro i-Size го прави лесно секојдневното семејно патување со неговата безбедносни ремени со 5 точки на врзување бидејќи сите точки доаѓаат со магнетна тока,отстранувајќи го стресот од внесување и излегување на вашето малечко во автомобилот. Седиштето може лесно да се вградува во повеќето автомобили поради Isofix и станува бустер седиште од од 4 до 12 години кога можете да го користите горниот
дел за брзо спојување со автомобилот што овозможува уште полесно и побезебедно патување.Покрај врвната заштита, Titan Pro i-Size обезбедува максимална удобност за својот мал патник. Потпирачот за глава има 15 позиции за прилагодување од кои можете да изберете и 4 позиции на навалување за вашето дете за да може удобно да се одмора на подолги патувања. Ова фантастично автомобилско седиште има и панели ClimaFlow и ткаенини за ладење за да
обезбеди место за одмор за дишење за вашето дете, одржувајќи го ладно и мирно дури и во најтоплите денови.

Карактеристики

 • Наменето за деца од 15 месеци до 12 години
 • Супериорна технологија за страничен удар GCELL и AirProtect
 • Истовремено прилагодување на ременот и потпирачот за глава
 • Лесни прицврстувачки магнети
 • Специјални ClimaFlow панели и ткаенини за дишење
 • Инсталација на ISOFIX
 • Во согласност со регулативата на ЕУ R129
 • Текстилот лесно се отстранува и пере
 • Погодност за тежина: од 12 кг до 36 кг

Карактеристики

 • Ротација -
 • kg/cm -
 • Isofix / појас -
 • Изофикс База Опција -
 • Точки на врзување на каишите -
 • Висинско подесување -
 • Позиции на седење -

Начини на испорака

Bebe Home Ви нуди бесплатна испорака на сите пратки над 300 денари.
Начините на плаќање за online порачките се:
– со кредитна картичка Visa или MasterCard
– плаќање при достава на врата со откуп
Испораките ги вршиме преку некоја од овластиените фирми за достава во Р.Македонија во рок од 1-3 работни дена од порачката, но во некои исклучителни ситуации и до 5 работни денови.
За сите дополнителни информации испратете ни email на [email protected] или побарајте не на 072 250011.

X